fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kawasaki ogłosiło utworzenie nowej spółki oraz zdradziło kolejne plany inwestycyjne, w tym budowę nowej fabryki w celu zwiększenia swoich mocy produkcyjnych.

Kawasaki poinformowało o strategicznych inwestycjach, które mają nastąpić w najbliższej przyszłości. Hiroshi Ito, Prezes Motorcycle & Engine Company w grupie Kawasaki Heavy Industries, Ltd (KHI) przedstawił plany inwestycyjne na najbliższe lata.

Najważniejszą informacją jest inwestycja o wartości 265 milionów dolarów na rozbudowę istniejącej fabryki w Nebrasce (Stany Zjednoczone) oraz budowę całkowicie nowego zakładu produkcyjnego w Meksyku, w celu zwiększenia swoich globalnych mocy produkcyjnych.

Kawasaki zwiększa również inwestycje na rozwój nowych produktów w segmentach motocykli, pojazdów UTV, ATV i JetSki oraz rozwoju innowacyjnych napędów elektrycznych, hybrydowych i wodorowych.”

Prezes Ito korzystając z okazji, ogłosił utworzenie nowej spółki w Japonii w ramach grupy KHI.

Kawasaki znacząco zmieni swoją strukturę organizacyjną, aby umożliwić jeszcze szybsze działanie w dynamicznie zmieniającym się świecie. Globalny oddział odpowiedzialny za rozwój i produkcję motocykli, skuterów wodnych i pojazdów ATV/UTV zostanie wydzielony ze struktur jako niezależna firma pod nazwą „Kawasaki Motors, Ltd” już na początku października 2021 r.”

KOMENTARZE