fbpx
A password will be e-mailed to you.

Monika Jaworska wystartuje w tym sezonie w pełnym cyklu Yamaha R6 Cup we Włoszech.

Kilka dni temu Monika Jaworska (Katanka) podpisała kontrakt z włoskim zespołem PA.SA.MA. Racing na starty w Pucharze Yamaha R6 w sezonie 2012. Monika jest jedynym przedstawicielem Polski w tym cyklu zawodów. W zeszłym roku Katanka wygrała Puchar Kobiet Włoch.


REKLAMA

Puchar Yamaha Rseries jest bardzo prestiżowy i uznawany jest za prawdziwą kuźnię talentów. Cały cykl odbywa się przy Mistrzostwach Włoch CIV. W tym roku będzie to 13 edycja R6 Cup i Yamaha Motor Italia potwierdza, że jest to najbardziej udany Puchar na krajowej scenie, odnoszący największe sukcesy. Stawka zawodników uczestniczących w Pucharze to około czterdziestu osób.

Zawodnicy będą jeździć R6 w kolorach biało-czerwo-czarny z okazji rocznicy 50-lecia Yamahy w Świecie Grand Prix.

Zawody rozpoczną się 25 marca od wyścigu na torze Mugello, zaś zakończą 14 października na torze Vallelunga. Monika ma przed sobą pierwsze testy we Włoszech już za 3 tygodnie na torze Imola.

Monika Jaworska: Bardzo się cieszę, że w końcu będę startować w Pucharze R6 – plan na udział w tych zawodach był już w 2010 ale z powodów finansowych musiałam odmówić. Już nie mogę się doczekać pierwszych testów na nowym torze i nowym motocyklu. Wiem, że poziom zawodów jest bardzo wysoki i że wiele się nauczę w tym sezonie, na pewno pomoże mi w tym włoski kolega z zespołu, który startuje w CIV. Kilku torów w ogóle nie znam więc będzie to tym większe wyzwanie.


REKLAMAREKLAMA


ZOBACZ TAKŻE

Deszczowe Sepang

W słońcu Miami

Nowy Tiger Explorer w naszych rękach!

KOMENTARZE

REKLAMA