fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kaski integralne są niezwykle popularne wśród miłośników jednośladów. Korzystają z nich nie tylko sportowcy, ale także posiadacze modeli turystycznych, nakedów, czy maksiskuterów. Szeroka gama odbiorców skłoniła producentów do przygotowania produktów dostosowanych do ich zróżnicowanych potrzeb. W ofercie intermotors.pl znajdują się kaski integralne wykonane ze wszystkich powszechnie stosowanych materiałów.

Kaski integralne kompozytowe

Pierwsza grupa kasków najczęściej powstaje w wyniku połączenia włókna szklanego z żywicą epoksydową. Jest to podstawowy materiał w tym segmencie. Dokładanie kolejnych materiałów (karbonu czy kevlaru) poprawia ich właściwości. Często daje niższą masę  i większą wytrzymałość. Produkty te należą obecnie do jednych z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Shoei NXR II na głowie Alexa Marqueza

Skorupy kasków kompozytowych wykonywane są ręcznie. Kaski integralne kompozytowe w ofercie sklepu intermotors.pl są wyposażone w nowoczesne dodatki. Szeroki wizjer, profilowane wyściółki czy osłony podbródka to tylko kilka z szerokiej gamy rozwiązań. Do każdego kasku możemy także zamontować interkom, który zdecydowanie usprawni komunikację w trakcie jazdy.

Shoei NXR II

Shoei NXR II wyróżnia się świetnym dopasowaniem. Kask występuje w 5 rozmiarach skorupy kasku (XXS-S, M, L, XL-XXL, XXXL) co pozwala na bardzo dobre dopasowanie. Dzięki temu jest on w stanie redukować opór powietrza o 6% w porównaniu do poprzedniej wersji tego kasku. Wyprodukowany jest w technologii AIM+. Jego waga to zaledwie 1400 g. 

Shark Spartan GT

Innym rozwiązaniem wartym uwagi jest Shark Spartan GT, którego skorupa powstała z kompozytu na bazie włókna szklanego oraz karbonu. Kask ten posiada w standardzie wizjer pierwszej klasy optycznej minimalizujący zniekształcenia w polu widzenia oraz pinlock. Wart uwagi jest także system awaryjnego wyjmowania wyściółki.

X-lite X-903

Wśród produktów kompozytowych warto także sprawdzić kask integralny X-Lite X-903. Do jego produkcji użyto kompozytu na bazie karbonu. Model ten jest doceniany przez najbardziej wymagających użytkowników. Posiada system awaryjnego wyjmowania policzków czy blendę przeciwsłoneczną UV 400 z regulacją stopnia opuszczenia zapewniającą ochronę przed szkodliwymi promieniami. Unikatową cechą kasku jest zastosowanie bardzo łatwego w obsłudze magnetycznego mechanizmu wizjera.

Kaski integralne poliwęglanowe

Poliwęglan to jeden z najchętniej wybieranych surowców do produkcji kasków motocyklowych. To zasługa jego bardzo dobrych właściwości. Kaski poliwęglanowe są elastyczne i odporne na uderzenia. Ten materiał – poliwęglan (lexan), stosowany jest przy produkcji szyb kuloodpornych, a także szyb w samolotach i wizjerów w kaskach astronautów. Tego rodzaju produkty są również tańsze od kasków kompozytowych, gdyż stosowana jest zautomatyzowana linia produkcyjna. Podnosi to także ich atrakcyjność. Podobnie jak w kaskach kompozytowych, możemy tu liczyć na różne nowoczesne rozwiązania. Warto zwrócić uwagę chociażby na mikroregulację, która ułatwia zapięcie kasku, nie zwiększając ryzyka jego odpięcia. Także w segmencie kasków poliwęglanowych producenci zadbali o bezpieczeństwo bierne stosując wysokiej jakości materiały oraz dokładając dodatki takie jak pinlock, blenda przeciwsłoneczna, światła led czy system awaryjnego usuwania policzków.

Nolan N80-8

Wśród modeli poliwęglanowych na uwagę zasługuje kask Nolan N80–8. Produkt ten sprawdzi się zarówno podczas miejskich wycieczek, jak i wymagających, dalekich podróży. Wszystko to dzięki zaawansowanym parametrom technicznym oraz bogatemu, standardowemu wyposażeniu, jak system awaryjnego usuwania poduszek policzkowych, wyściółka clima comfort, pinlock czy blenda przeciwsłoneczna z filtrem UV 400.

Shark Skwal 2

Miłośnicy sportowego designu powinni za to sięgnąć po kask Shark Skwal 2. Model ten wyposażony jest w aż trzy wbudowane zielone światła LED, które są zasilane ze zintegrowanego akumulatora. Poprawiona aerodynamika kasku nie tylko zwiększyła jego stabilność, ale zapewniła też lepszą dźwiękoszczelność. Dobrze też chroni przed zimnem. Z praktycznych rozwiązań posiada system easy fit dla wygody podczas jazdy w okularach, zapięcie z mikroregulacją, blendę z filtrem UV 400 oraz pinlock.

Kaski integralne z tworzywa sztucznego

Ostatnią omawianą grupą kasków są z kolei te, wykonane z termoplastycznego materiału ABS. Kaski z tworzywa sztucznego są zdecydowanie najbardziej ekonomiczną opcją, co nie oznacza, że nie są one bezpieczne. Produkty te mogą cechować się nieco wyższą wagą czy większym rozmiarem skorupy, aby zapewnić wymagany standard bezpieczeństwa. Kaski są cięższe, gdyż producenci nie stosują kosztownych zaawansowanych technologii.

SMK Twister

Modele tego typu również posiadają systemy wentylacyjne, mikroregulację czy szyby wizjera z filtrem UV. Tak właśnie został wyposażony kask SMK Twister. Jego neutralna stylistyka, a także wyraziste motywy graficzne sprawiają, że sięgają po niego rzesze klientów. Model ten posiada także szeroki wizjer i wydajną wentylację, by nawet najdłuższa podróż była komfortowa. Kaski te możemy także wyposażyć w systemy komunikacji.

Wszystkie powyższe kaski można znaleźć w ofercie sklepów stacjonarnych Inter Motors, a także online na intermotors.pl.

KOMENTARZE