fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ten kask to spełnienie marzeń fanów szybkiej turystyki – wysoki poziom bezpieczeństwa, komfort podróży i długa lista wyposażenia. Poznaj mistrza w swojej klasie – HJC RPHA 70.

 

 

Kask RPHA 70 wywodzi się w prostej linii z modelu RPHA 11. Dla potrzeb motocyklowych podróżników zastosowano w nim jednak blendę przeciwsłoneczną i zmieniono kilka detali. Podobnie jak protoplasta, HJC RPHA 70 wykonany jest z wysokiej jakości materiałów i ma bardzo bogate wyposażenie standardowe.

Zaprojektowany w tunelu aerodynamicznym

Z pewnością przypadnie do gustu motocyklistom poruszającym się motocyklami sportowo-turystycznymi. Jego kształt zaprojektowano w tunelu aerodynamicznym, dzięki czemu ma niewielkie opory powietrza, a co za tym idzie, niski poziom hałasu we wnętrzu kasku.

Skorupę HJC RPHA 70 wykonano z pięciu bardzo wytrzymałych materiałów: włókna szklanego (z dwóch stron), włókna organicznego, włókna węglowego, hybrydy włókna szklanego i węglowego oraz włókna aramidowego. Ułożono je w sześciu warstwach. Technologia ta nosi nazwę PIM+ (Premium Integrated Matrix).

Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji, skorupa jest bardzo sztywna i ekstremalnie odporna na perforację. Jest także bardzo lekka, co ma kolosalne znaczenie dla komfortu jazdy w długiej trasie.

Wyściółka kasku RPHA 11 można w łatwy sposób zdemontować do prania. Dzięki zastosowaniu antybakteryjnego materiału multicool, jest ona odporna na brzydkie zapachy i pozwala skórze oddychać nawet podczas największych upałów. Dodatkową ważną cechą są kanały, które rozprowadzają chłodne powietrze wewnątrz kasku.

Wentylcja w HJC RPHA 70

Mocną stroną HJC RPHA 70 jest wentylacja. Zapewniają ją górny wlot powietrza zintegrowany z tylnym wylotem, dwa wloty boczne umieszczone po bokach skorupy z możliwością zamknięcia i wlot przedni dolny zapewniający szeroki strumień powietrza.

 

Wizjer został poszerzony o 3 stopnie, co zapewnia znacznie szersze niż w innych kaskach widzenie peryferyjne. Dzięki wielopunktowemu systemowi blokowania, można bardzo dokładnie domknąć go dla pełnego zabezpieczenia. Podczas mycia w trasie przyda się system szybkiego demontażu szyby RapidFire. Przed słońcem skutecznie ochroni blenda przeciwsłoneczna, uruchamiana wygodnym suwakiem w dolnej części kasku.

HJC RPHA 70 wyposażony jest w demontowalną osłonę podbródka, która chroni przed hałasem i zawirowaniami powietrza. Jeśli zajdzie konieczność szybkiego zdjęcia kasku w niebezpiecznej sytuacji, przyda się system awaryjnego demontażu wkładek policzkowych. Kask RPHA 70 przystosowany jest do jazdy w okularach. Można doposażyć go w dedykowany interkom Cardo bluetooth.

Wypasione malowania

Dostępnych jest kilkanaście malowań kasku RPHA 70, w tym nowe: Balius, Gaon, Coptic, Pinot, inspirowany filmem Marvela Black Panther oraz Wolverine rodem z X-Mena.

Kask HJC RPHA 70 występuje w trzech wielkościach skorupy i czterech wielkościach wypełnienia EPS, dzięki temu można bardzo dokładnie dopasować wielkość kasku do własnej głowy. W zestawie znalazły się Pinlock, osłona podbródka oraz deflektor. Waga kasku to zaledwie 1300 g. Cena: 2099 zł.

Więcej w pakiecie

Kaski HJC są objęte bezpłatnym programem 5 lat gwarancji i Assistance. Dodatkowo, jeśli dokonasz zakupu między majem a sierpniem 2019 masz szansę wygrać motocyklową wyprawę życia z Dobrymi Sklepami Motocyklowymi i Time2Moto do Hiszpanii! Więcej informacji: tutaj

Zamów bezpłatnie do sklepu

Chcesz przymierzyć kask HJC RPHA 70? Wejdź do katalogu Dobrych Sklepów Motocyklowych, wybierz kolor oraz rozmiar i użyj opcji „Zamów do sklepu”, zaznaczając Dobry Sklep Motocyklowy, do którego chciałbyś sie udać. Zostaną tam dostarczone specjalnie dla Ciebie – bez żadnych opłat i zobowiązań do zakupu!

KOMENTARZE