fbpx
A password will be e-mailed to you.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie to wyróżnik marki Arai. Model Profile V, jak wszystkie kaski Arai, został stworzony z wysokiej jakości materiałów. Warto również zwrócić uwagę na wygodne, dobrze dopasowane, miękkie wnętrze. Kask zapewnia też bardzo wysoki poziom ochrony – otrzymał 4 na 5 gwiazdek SHARP-a. Jest on również bardzo cichy, ma dobre właściwości aerodynamiczne (stabilnie trzyma się na głowie) i cechuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Bezpieczeństwo Arai Profile V

Skorupa kasku jest wykonana w technologii SFL – Super Fabric Laminate – z kompozytu włókna szklanego (e-cLC) z dodatkowym wzmocnieniem wokół głowy (PB).

Kask ma też oczywiście kształt stworzony według idei R75, czyli idealnie okrągły, który pomaga „ślizgać się” po przeszkodach podczas wypadku i minimalizować ruch rotacyjny głowy oraz rozpraszać energię.

Profile-V posiada najbezpieczniejsze zapięcie na rynku – DD.

Szeroki wizjer zapewnia dobre widzenie peryferyjne. Jest też wyposażony w mocowanie Pinlock-ready, a sam Pinlock znajduje się w zestawie.

Wentylacja

Profile V ma typowy dla Arai układ wlotów wentylacyjnych – oznacza to spory otwór wentylacyjny na podbródku, kilka otworów wentylacyjnych na wizjerze i otwory wentylacyjne na czubku głowy.

W dolnej części kasku znajduje się wbudowana kurtyna podbródka, która chroni przed wiatrem i hałasem.

Podbródek i otwory wentylacyjne na wizjerze kierują powietrze na tył wizjera i czoło. W połączeniu z dużą wentylacją wizjera i dołączoną wkładką Pinlock Max Vision zapewniają dobrą widoczność w każdych warunkach pogodowych.

Arai Profile V

Advertisement

Komfort i rozmiar

Profile V jest produkowany w 3 rozmiarach skorupy. Ma wyjmowaną wyściółkę. Podobnie jak w większości kasków premium, poduszki policzkowe są wyprofilowane tak, aby dopasować się do linii szczęki. W Profile V zastosowano też system Facial Contour.

Za poduszkami policzkowymi znajdują się kieszonki na głośniki interkomu.

Wygląd i grafika

Profile V został zaprojektowany jako bardziej sportowy i agresywny. Cechą szczególną kasku jest naprawdę szeroka gama malowań, wśród których zdecydowanym hitem jest Rock Multi. A jeśli wolisz jednolity kolor, możesz sięgnąć po jednokolorowe – czarne lub białe skorupy oraz Modern Grey.

W Dobrych Sklepach Motocyklowych kask jest objęty 5-letnim programem gwarancji. Można go również zarejestrować w programie Assistance.

KOMENTARZE