fbpx
A password will be e-mailed to you.

Przypomnijmy, że w tym sezonie Kruszyński postawił sobie ambitny cel: start w dwóch mistrzowskich klasach MX2 i MX Open oraz Pucharze Polski w motocrossie. W najbliższy weekend zamierza postawić kropkę nad i, utwierdzając swoje pozycje w obu pojemnościach.

-Mój plan minimum został już osiągnięty. W obu klasach jestem na pozycji wicelidera. W klasie MX2 zaliczyłem niemalże perfekcyjny sezon, wszystkie wyścigi ukończyłem dotychczas na drugim miejscu. W MX Open było trochę więcej problemów, szczególnie w pierwszej połowie sezonu. Na ostatniej rundzie odrobiłem wszystkie straty i wskoczyłem na świetną drugą pozycję. Złoto póki co jest niezagrożone przez fenomenalnie jadącego w tym sezonie Tomka Wysockiego. Plan na finał to jechać jego tempem jak najdłuższą część wyścigu. Cieszę się że z rundy na rundę się rozkręcam i jadę coraz szybciej. Szkoda że przed nami już tylko jedna runda Mistrzostw Polski i jedna Pucharu Polski

– mówi Karol Kruszyński.

Kruszyńskiego podczas ostatniej rundy Mistrzostw Polski w Głogowie tradycyjnie wystartuje na motocyklach marki Yamaha, na oponach Dunlop. W klasie MX Open jest to model YZ450F, zaś w MX2: YZ250F. Taka swoista żonglerka motocyklami to również spore wyzwanie dla zawodnika. -Oczywiście między tymi motocyklami jest ogromna różnica. W ostatniej rundzie w sobotę wyjedzie 250cc, a w niedziele 450cc. Szczerze mówiąc wolę odwrotną kolejność. Wtedy następnego dnia motocykl nie zaskakuje cię potężną mocą, a wjechanie w silniejszy motocykl, “pożerasz” ten słabszy. Na co dzień trenuje na YZ450F. Uczymy się siebie coraz bardziej, poprawiamy technikę. Myślę, że będzie to sprzęt docelowy.

Po bardzo krótkim i intensywnym sezonie, Kruszyński ma na swoim koncie kolejno 176 punkty w MX2 i 157 punktów MX Open. I w tej drugiej klasie nastąpi wyczekiwanych przez wszystkich pojedynek o srebro.

-To prawda. Cała Polska nie skupia się już na tym co dzieje się na pierwszym miejscu, a patrzy na kolejne pozycje. Dlaczego? Mnie i Maćka Więckowskiego dzielą zaledwie cztery punkty, szykuj się więc wielkie widowisko dla publiczności i walka do ostatnich metrów na głogowskim torze. Jestem gotowy na starcie sezonu!

Orlen Mistrzostwa Polski w Motocrossie odbędą się w pierwszy weekend października. Klasa MX 2 zaplanowana została na pierwszy dzień zmagań, pierwszy wyścig wystartuje o 13:35, zaś drugi o 16:35. W niedzielę Kruszyńskiego zobaczymy w MX Open, kolejno o 13:25 i 15:25

KOMENTARZE