fbpx
A password will be e-mailed to you.

Media motocyklowe obiegła informacja o specjalnej konferencji prasowej z udziałem Jorge Lorenzo. Mamy przypuszczenia, graniczące z pewnością, że zostaną na niej ogłoszone decyzje o dalszej przyszłości trzykrotnego mistrza MotoGP.

Hiszpan nie miał łatwego sezonu. Przesiadka na nowy motocykl, na którym kompletnie nie mógł się odnaleźć i obstawianie tyłów wyrzuciło go na 19 miejsce z zaledwie 25 punktami. Z pewnością nie tak wyobrażano sobie starty jednego z najlepszych zawodników w stawce, na motocyklu najlepszego zespołu MotoGP. Jakby tego było mało, Jorge zmaga się z poważną kontuzją kręgosłupa, która nie tylko osłabiła go fizycznie, ale i psychicznie – jazda ze świadomością zwiększonego ryzyka z pewnością nie wpływa dobrze na pewność jazdy i koncentracje.
Jeśli te czynniki zestawić z faktem, że Jorge zwołał dzisiaj konferencje na torze Ricardo Tomo w Walencji przed ostatnią rundą tego sezonu, można wysnuć podejrzenia, że dzisiaj ogłoszone zostaną poważne decyzje dotyczące kariery Hiszpana. Ciężko stwierdzić, czy będzie mowa o emeryturze, czy jedynie rozwiązaniu kontraktu z Repsol Honda i przerwie na rekonwalescencje? Na pewno jednak, Lorenzo nie robiłby takiego rabanu, o błahą sprawę. Tego dowiemy się już dzisiaj o godzinie 15:00 na stronie motogp.com 

 

KOMENTARZE