fbpx
A password will be e-mailed to you.

Rodzina motocykli Yamaha MT rośnie w siłę. Pod koniec sierpnia na miasto wyjadą pierwsze MT-09 Street Tracker, a już teraz mamy małe co nieco na ich temat.

Równo rok temu, 11 czerwca 2013 r., Yamaha wprowadziła nakeda w stylu supermoto – MT-09. Od początku było jasne, że będzie to pierwszy model w nowej rodzinie MT. I choć trudno w to uwierzyć, właśnie dołączyła do niej piąta wersja MT!


REKLAMA

Oferując klientom oryginalną, pełną świeżości mieszankę radykalnej stylistyki, mocnych, wszechstronnych osiągów oraz najwyższej jakości, trzy wersje MT-09 (naked i Street Rally) i bliźniaczy MT-07 natychmiast wspięły się na szczyty rankingów sprzedaży w Europie. Z kolei ostatnia nowość w tej serii, MT-125, rewolucjonizuje wygląd streetfighterów w klasie 125 cm3.

Za sprawą unikalnego stylu i pełnego indywidualizmu wizerunku, inspirowanego Ciemną Stroną Japonii, motocykle z serii MT rozbudziły wyobraźnię kierowców. Z okazji pierwszej rocznicy nowej serii MT, Yamaha z dumą wita piątego członka rodziny – MT-09 Street Tracker. Nowa wersja niezwykle udanego motocykla MT-09 została zainspirowana jednośladami typu scrambler i wyposażona w całą gamę dedykowanych akcesoriów o najwyższej jakości. Stworzony dla kierowców poszukujących silnych emocji oraz indywidualizmu, MT-09 Street Tracker oferuje swobodny, a jednocześnie wyszukany styl.

Projektanci Yamahy przy tworzeniu nowej wersji MT-09 czerpali inspirację ze scenerii dirt tracku, uzupełniając ją o elementy typowe dla street scramblerów. Motocykl, wyposażony w całą gamę specjalnie zaprojektowanych, wysokiej jakości części i posiadający unikalne, matowe malowanie ramy i nadwozia, jest idealnym wyborem dla kierowców, którzy pragną motocykla o wyszukanym, sportowym wyglądzie z odrobiną stylu retro.

Użycie wielu, specjalnie opracowanych aluminiowych i karbonowych części sprawia, że nowy Street Tracker zyskał bardzo odrębny, inspirowany wyścigami wygląd, dzięki któremu wyróżnia się na ulicy. Przód motocykla posiada krótki, karbonowy błotnik z aluminiowymi podpórkami, a nowa, aluminiowa tablica numerowa podkreśla charakterystyczny wizerunek tego motocykla i zapewnia ochronę przed wiatrem. Aluminium zostało również użyte w bocznych tablicach numerowych, które podkreślają wyścigowy styl tego motocykla.

Zaokrąglony zbiornik paliwa w kolorze szarym matowym jest wyposażony w podkładki pod kolana, a kanapa jest obita brązową skórą na wierzchu i czarną tkaniną przypominającą Alcantarę po bokach. Kombinacja długiego i płaskiego siedziska z podkładkami pod kolana i nowymi, szerszymi podnóżkami pozwala kierowcy na przesuwanie ciała podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów z dużą prędkością, zwiększając poczucie kontroli i potęgując wrażenie ”połączenia„ z motocyklem.


REKLAMAREKLAMA


Do wykończenia MT-09 Street Tracker wykorzystano matowe malowanie, które w połączeniu z wysokiej jakości elementami nadaje temu dynamicznemu motocyklowi wyrafinowany, dojrzały wygląd.

Po raz pierwszy MT-09 ma całkowicie czarną ramę, która komponuje się z równie czarnym, matowym 3-cylindrowym silnikiem z głowicą w kolorze brązowym. Ciemnobrązowe koła kontrastują ze złotym widelcem upside-down.

Kierowcy pragnący posiadać najdoskonalszy egzemplarz MT-09 Street Trackera mają możliwość zamontowania ekskluzywnego wydechu Akrapovic, który został specjalnie opracowany do nowej wersji MT. Zamontowany z prawej strony motocykla, ten wysokiej jakości akcesoryjny podzespół oferuje zwiększony prześwit podczas wchodzenia w zakręty, a jego niskie, gardłowe brzmienie doskonale uzupełnia wyścigowy wizerunek tego energicznego i ekscytującego jednośladu.

MT-09 Street Tracker będzie dostępny pod koniec sierpnia 2014 roku. Specyfikacja techniczna wszystkich modeli w gamie dostępna na stronie: www.yamaha-motor.pl.

KOMENTARZE


REKLAMA