fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocykliści lubelskiego zespołu Bogdanka Junior Team Poland w pierwszej dziesiątce ukończyli wyścig szóstej rundy Pucharu Europy Juniorów na brytyjskim torze Silverstone. Adrian Pasek był piąty, Szymon Kaczmarek ósmy, a Artur Wielebski dziewiąty.

Pasek, ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski juniorskiej klasy Superstock 600, przystępował do rywalizacji wciąż odczuwając skutki czerwcowej kontuzji prawego barku, z powodu której musiał opuścić dwa ostatnie wyścigi. Triumfator pierwszej rundy w Holandii, w ten weekend w Wielkiej Brytanii poradził sobie jednak wyśmienicie. Na mokrym torze Silverstone sięgnął najpierw po dziesiąte pole startowe, a następnie po piąte miejsce w niedzielnym wyścigu.


REKLAMA

Adrian wciąż jest co prawda siódmy w klasyfikacji generalnej, ale na trzy wyścigi przed końcem sezonu i 75 punktów możliwych do zdobycia, do lidera, Lukasa Wimmera, traci już tylko 24 oczka. ”Pasio„ naturalnie zapowiada więc walkę o triumf w klasyfikacji generalnej.

Swój najlepszy wynik w tym roku wywalczył w niedzielę Szymon Kaczmarek, finiszując na ósmej pozycji, zaledwie ćwierć sekundy przed Arturem Wielebskim i awansując na dwunaste miejsce klasyfikacji generalnej. Wielebski, ubiegłoroczny mistrz Polski klasy Superstock 600, tym razem musiał zadowolić się dziewiątym miejscem, ale w klasyfikacji generalnej jest ósmy i do Paska traci tylko trzy, a do lidera generalki, 27 oczek.

Zawodników Pucharu Europy Juniorów czeka teraz miesięczna przerwa przed kolejną rundą, która odbędzie się w pierwszy weekend września na innym torze doskonale znanym kibicom Formuły 1, Nurburgring w Niemczech. Do tego czasu motocykliści Bogdanki zamierzają jednak intensywnie testować swoje motocykle KTM, aby być w możliwie jak najlepszej formie podczas trzech ostatnich wyścigów.

Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze.


REKLAMAREKLAMA


Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

Adrian Pasek: ”Jestem zadowolony, ponieważ wywalczyliśmy dobry wynik, odrobiliśmy punkty w klasyfikacji generalnej i poprawiliśmy ustawienia motocykla. Warunki były bardzo trudne, a wielu rywali upadło, dlatego pod koniec wyścigu starałem się jechać dość spokojnie. Przede mną do mety dojechali zawodnicy, którzy nie walczą regularnie w czołówce, a lider tabeli nie ukończył wyścigu, co pozwoliło na odrobienie kilku punktów w generalce. Bark nie sprawia już problemów podczas jazdy i mam nadzieję, że w ostatnich wyścigach znów będę w takiej samej formie, jak na początku roku.„

KOMENTARZE


REKLAMA