fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pasek, mimo że wciąż nie wrócił do pełni sił po niedawnej kontuzji barku, nie zamierzał rezygnować z walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej serii EJC. Ruszał do wyścigu z ósmej pozycji i finiszował na szóstym miejscu, dzięki czemu jest siódmy w klasyfikacji generalnej, ze stratą trzydziestu pięciu punktów do lidera. Wyścig pełen przygód zaliczył w […]

Pasek, mimo że wciąż nie wrócił do pełni sił po niedawnej kontuzji barku, nie zamierzał rezygnować z walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej serii EJC. Ruszał do wyścigu z ósmej pozycji i finiszował na szóstym miejscu, dzięki czemu jest siódmy w klasyfikacji generalnej, ze stratą trzydziestu pięciu punktów do lidera.

Wyścig pełen przygód zaliczył w Czechach Artur Wielebski, który finiszował co prawda na siódmym miejscu, tuż za plecami Paska, ale organizatory przesunęli go na mecie na dziesiątą lokatę z powodu wyprzedzania jednego z rywali mimo wywieszonej w zakręcie, zakazującej wyprzedzania, żółtej flagi. Wielebski, ubiegłoroczny mistrz Polski klasy Superstock 600, jest szósty w tabeli, z przewagą jednego oczka nad Paskiem.

Trzeci z juniorów Bogdanki, Szymon Kaczmarek, ukończył niedzielny wyścig na jedenastej pozycji, przez cały dystans jadąc z grupie walczącej o miejsce w pierwszej dziesiątce, co mocno motywuje ”Kaczora„ do walki w kolejnej rundzie, która odbędzie się za dwa tygodnie na brytyjskim torze Silverstone.

Niedzielny wyścig EJC w Brnie wygrał lider tabeli, Austriak Lukas Wimmer, przed Gastonem Garcią i Javierem Orellaną.

Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze.

Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

KOMENTARZE