fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocykliści zespołu Bogdanka Junior Team Poland wystartują w najbliższy weekend w piątej rundzie Pucharu Europy Juniorów. Do Artura Wielebskiego i Szymona Kaczmarka dołączy wracający po kontuzji zwycięzca pierwszej rundy, Adrian Pasek.

Pasek, ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski juniorskiej klasy Superstock 600, prowadził w klasyfikacji generalnej serii EJC po dwóch pierwszych rundach i zwycięstwie w holenderskim Assen, ale kontuzja prawego barku sprawiła, że opuścił dwa ostatnie wyścigi i spadł na szóstą pozycję w tabeli. Jego strata do lidera wynosi jednak zaledwie 21 punktów i przed własnymi kibicami ”Pasio„ zapowiada w niedzielę ostrą walkę. Adrian wraca na tor, choć wciąż doskwiera mu kontuzja.


REKLAMA

– To nie tylko nasze domowe zmagania – mówi Adrian – ale także weekend bardzo istotny dla losów klasyfikacji generalnej, więc nie może zabraknąć mnie na starcie. Rozpocząłem już treningi i rehabilitację, także jestem dobrej myśli i chcę znów walczyć w czołówce. Liczę także na mocny doping polskich fanów.

Podobne aspiracje ma jego kolega, ubiegłoroczny mistrz Polski klasy Superstock 600, Artur Wielebski, który ostatni wyścig na torze Motorland Aragon ukończył na szóstej pozycji. ”Arti„ jest dzięki temu piąty w tabeli i także zamierza walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

– Brno to pierwszy tor w tegorocznym kalendarzu, po którym jeździłem wcześniej i który dobrze znam – powiedział Artur. – Wszystko to sprawia, że chcę walczyć o zwycięstwo, a podium to absolutne minimum.

Trzeci z juniorów Bogdanki, Szymon Kaczmarek, liczy na poprawę swojego najlepszego wyniku z tego sezonu, dwukrotnie wywalczonego dziewiątego miejsca, i najlepszy wyścig roku przed licznie zgromadzonymi na trybunach, polskimi kibicami.


REKLAMAREKLAMA


Niedzielny wyścig EJC, serii w której wszyscy zawodnicy dosiadają identycznych motocykli KTM 690 Duke, rozpocznie się o godzinie 14:25. Relacja na żywo na antenie Sportklubu.

Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze.

Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

KOMENTARZE


REKLAMA