fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocykliści lubelskiego zespołu Bogdanka Junior Team Poland wystartują w najbliższy weekend w siódmej, przedostatniej rundzie Pucharu Europy Juniorów. Adrian Pasek, Artur Wielebski i Szymon Kaczmarek będą się ścigać na niemieckim torze Nürburgring.

Pasek, ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski juniorskiej klasy Superstock 600, rozpoczął rywalizację w European Junior Cup od zwycięstwa w pierwszej rundzie w Holandii, z miejsca stając się głównym faworytem serii.

Środkowa część sezonu upłynęła jednak pod znakiem kontuzji prawego barku, z powodu której „Pasio” spadł na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak na trzy wyścigi przed końcem sezonu (75 możliwych do zdobycia punktów), wciąż jest w grze. Do lidera, Austriaka Lucasa Wimmera, traci jedynie 24 oczka.

– Wciąż poddaję się rehabilitacji kontuzjowanego barku – powiedział Adrian – ale na motocyklu to już nie będzie problem. Liczę w ten weekend na walkę o podium. Wystartowaliśmy na torze Nürburgring w stawce zdecydowanie mocniejszych motocykli w wyścigu sześciogodzinnym. Pierwszy raz startowałem w stylu endurance, ale już na pierwszym okrążeniu awansowaliśmy z czterdziestej, na dziesiątą pozycję. Przede wszystkim mogliśmy jednak poznać tor, który jest bardzo ciekawy.

Tylko trzy punkty mniej zgromadził drugi z zawodników Bogdanki, ubiegłoroczny mistrz Polski Junior Superstock 600, Artur Wielebski, który także liczy w Niemczech na czołową pozycję. „Arti” podkreśla, że w ostatnich wyścigach zamierza pójść na całość.

Trójkę juniorów Bogdanki uzupełnia dwunasty w tabeli, Szymon Kaczmarek, notujący w ostatnich wyścigach coraz większe postępy.

Od czasu ostatniej rundy, miesiąc temu na brytyjskim torze Silverstone, juniorzy Bogdanki testowali swoje motocykle KTM na torach w Poznaniu i czeskim Brnie, a także wystartowali niedawno w sześciogodzinnym wyścigu na Nürburgring. Pasek, Wielebski i Kaczmarek mogli więc poznać słynny obiekt przed niedzielnym wyścigiem European Junior Cup.

Igor Piasecki, dyrektor Bogdanka Racing: – Po miesięcznej przerwie, nasi juniorzy wracają na tor na kolejną rundę EJC, ale sierpień wcale nie oznaczał dla nas wakacji. Cała trójka trenowała w Poznaniu i Brnie, a także wystartowała w wyścigu sześciogodzinnym na torze Nürburgring, co pozwoliło poznać jego konfigurację. Mamy nadzieję, że Adrian czuje się już dobrze i cała nasza trójka będzie w szczytowej formie podczas trzech ostatnich wyścigów. Liczymy na finisz w ścisłej czołówce w Niemczech i równie udany weekend podczas ostatniej, podwójnej rundy we Francji.

Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki na www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze.

Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

KOMENTARZE