fbpx
A password will be e-mailed to you.

Junak 806 zadebiutował w sezonie 2014 i od samego początku cieszył się sporym zainteresowaniem. W 2015 producent postanowił rozszerzyć ofertę o model z silnikiem o pojemności 125 ccm.

Skuter wyróżnia się przede wszystkim wyglądem. Nie trzeba być znawcą by w liniach, szczególnie świateł, odnaleźć inspiracje wprost z Borgo Panigale, czyli Ducati. Przez to skuter zyskał wyjątkowo sportowy i ciekawy charakter. Warto zauważyć, że wszystkie lampy wykonano w technologii LED.

Advertisement

Warto też zwrócić uwagę na deskę rozdzielczą z cyfrowym wyświetlaczem. Jest on czytelny i ciekawy oraz świetnie pasuje do całości maszyny. Nie znajdziemy tam bardzo rozbudowanych informacji, ale to co najpotrzebniejsze i w zupełności wystarczające.

Pod owiewkami kryje się dynamiczna jednostka o pojemności 124 ccm generująca 9 KM. Wydaje się, że nie jest to zbyt wiele jednak podczas jazdy okazuje się, że to małe stadko koni jest bardzo dynamiczne. Skuter przyspiesza chętnie, a niewielkie gabaryty pozwalają na wciśnięcie się nim w każdy korek. Z silnikiem współpracuje automatyczna skrzynia CVT gładko przenosząca moment obrotowy. Wystarczy odkręcić manetkę i cieszyć się jazdą.

Czterosuwowy silnik w połączeniu z niską masą pojazdu (106 kg) gwarantuje też niskie spalanie, co na pewno ucieszy nasz portfel.

Junak 806 otrzymał dość twarde zawieszenie doskonale współgrające ze sportową charakterystyką skutera. Dzięki niemu prowadzenie w zakrętach jest bardzo pewne. Na obu kołach znalazły się wydajne tarczowe hamulce pozwalające na bardzo szybkie zatrzymanie skutera.

Szczególnie osoby bez doświadczenia jednośladowego, posiadające prawo jazdy kat. B, będą sobie bardzo cenić model 806 dość nisko położony środek ciężkości oraz łatwość prowadzenia na pewno ułatwią pierwsze kilometry na dwóch kołach.

Dane techniczne Junaka 806:

Pojemność – 124 ccm

Rodzaj silnika – 4-suwowy

Moc – 9 KM

Rozruch – elektryczny i nożny

Advertisement

Hamylce przód/tył – tarczowy hydrauliczny/ tarczowy hydrauliczny

Opony przód – 120 / 60 – 13

Opony tył – 130 / 60 – 13

Wymiary dł./szer./wys. (mm) – 1860 / 650 / 1150

Wysokość siedzenia 810 mm

Masa własna – 106 kg

Pojemność zbiornika paliwa – 6,3l

Prędkość maksymalna – 85 km/h

Dostępne kolory – czarno-biały, czarno-czerwony

Cena (sugerowana) – 6399 zł

KOMENTARZE