fbpx
A password will be e-mailed to you.

Junak wpisuje się w zapotrzebowanie na motocykle z silnikami o pojemności 125 ccm, którymi już wkrótce będą mogli jeździć kierowcy z prawem jazdy kat. B. Przedstawiamy tegoroczną nowość Junaka 124.

Zmiany w przepisach dotyczących prawa jazdy trochę zaskoczyły Almot, właściciela marki Junak. Gdyby Senat nie wprowadził poprawki dopuszczającej kierowców z prawem jazdy kat. B do kierowania wszystkimi motocyklami, a nie tylko skuterami – Junak nie miałby żadnej propozycji dla ”nowych„ motocyklistów. W katalogu skuterów tej marki nie ma bowiem żadnej ”stodwudziestkipiątki„. Są za to motocykle Junak o tej pojemności silnika. Dzięki senatorom zapewne wzrośnie zainteresowanie ofertą w tej kategorii.

Almot z satysfakcją przedstawia więc swoją tegoroczną nowość – Junaka 124. Gdy spojrzycie na zdjęcia, ten motocykl może wydać się znajomy. Zwłaszcza tym, którzy interesowali się motorowerami tej marki. Junak 124 to bowiem motocyklowa wersja motoroweru 903, który pojawił się w salonach w 2013 r. Stylizowany na ścigacza cieszył się sporym zainteresowaniem młodych klientów.

W ślad za tym przygotowano teraz wersję z mocniejszym silnikiem o pojemności 124 ccm i mocy maksymalnej 10,3 KM. Jak na tę pojemność to niezbyt wysilona jednostka napędowa. Pozwala na rozpędzenie motocykla do 85 km/h. Znajdziemy wiele szybszych ”stodwudziestekpiatek„, ale ta prędkość wydaje się zupełnie wystarczająca dla początkujących, a zwłaszcza dla tych, którzy z samochodowego fotela przesiądą się na siodełko jednośladu.

Almot zapewnia, że Junak 124 jest łatwy w prowadzeniu, ma wydajne hamulce – tarczowe na obu osiach. Nie odstrasza też swoją masą – waży 151 kg.

KOMENTARZE