Stało się to co musiało się stać. Po utrzymaniu kary dla Valentino Rossiego, to właśnie Hiszpan stanął na najwyższym stopniu podium i zagwarantował sobie tytuł.

Rossi świetnie wystartował i szybko zaczął piąć się w górę stawki. Już na trzecim okrążeniu jechał jako jeden z czołowej dziesiątki. W tym czasie jednak czołówka wyścigu również miała świetne tempo i Lorenzno, Marquez i Pedrosa zdołali wypracować sobie spora przewagą.


REKLAMA

Ostatecznie Vale dojechał tuż za podium. Lorenzo co prawda osłabł nieco na ostatnich kółkach i wydawało się, że być może nie zakończy tego wyścigu jako pierwszy. Na szczęście dla niego Marquez związany walką z Pedrosa, na ostatni kółku, nie próbował zbyt intensywnie odebrać mu prowadzenia.

Ostatni wyścig sezonu był tym na co liczyliśmy, czyli wielką sportową walką wzbudzającą spore emocje.

Ostateczna klasyfikacja generalna sezonu MotoGP2015:

1. Jorge Lorenzo

2. Valentino Rossi

3. Marc Marquez

Po wyścigu Rossi oczywiście wypowiedział się, że Marquez pomógł Lorenzo w zdobyciu tytułu. Tę wypowiedź jednak pozostawimy bez komentarza.

Wyniki MotoGP Walencji:

1. Jorge Lorenzo ESP Movistar Yamaha MotoGP (YZR-M1) 45m 59.364s

2. Marc Marquez ESP Repsol Honda Team (RC213V) 45m 59.627s

3. Dani Pedrosa ESP Repsol Honda Team (RC213V) 46m 0.018s

4. Valentino Rossi ITA Movistar Yamaha MotoGP (YZR-M1) 46m 19.153s

5. Pol Espargaro ESP Monster Yamaha Tech 3 (YZR-M1) 46m 25.368s

6. Bradley Smith GBR Monster Yamaha Tech 3 (YZR-M1) 46m 28.199s

7. Andrea Dovizioso ITA Ducati Team (Desmosedici GP15) 46m 28.250s

8. Aleix Espargaro ESP Team Suzuki Ecstar (GSX-RR) 46m 33.586s

9. Cal Crutchlow GBR LCR Honda (RC213V) 46m 35.288s

10. Danilo Petrucci ITA Octo Pramac Racing (Desmosedici GP14.2) 46m 38.943s

11. Maverick Vinales ESP Team Suzuki Ecstar (GSX-RR)* 46m 39.110s

12. Michele Pirro ITA Ducati Team (Desmosedici GP15) 46m 46.417s

13. Yonny Hernandez COL Octo Pramac Racing (Desmosedici GP14.2) 46m 53.445s

14. Alvaro Bautista ESP Factory Aprilia Gresini (RS-GP) 46m 56.010s

15. Scott Redding GBR Estrella Galicia 0,0 Marc VDS (RC213V) 46m 56.642s

16. Hector Barbera ESP Avintia Racing (Desmosedici GP14 Open) 46m 56.727s

17. Nicky Hayden USA Aspar MotoGP Team (RC213V-RS) 46m 58.106s

18. Stefan Bradl GER Factory Aprilia Gresini (RS-GP) 46m 58.450s

19. Loris Baz FRA Forward Racing (Forward Yamaha)* 47m 3.703s

20. Toni Elias SPA Forward Racing (Forward Yamaha) 47m 3.777s

21. Jack Miller AUS LCR Honda (RC213V-RS)* 47m 4.576s

22. Anthony West AUS AB Motoracing (RC213V-RS) 47m 26.645s

Wyniki Moto2:

1. Tito Rabat SPA EG 0,0 Marc VDS (Kalex) 28m 48.831s

2. Alex Rins SPA Paginas Amarillas HP 40 (Kalex) 28m 49.140s

3. Thomas Luthi SWI Derendinger Racing Interwetten (Kalex) 28m 52.178s

4. Lorenzo Baldassarri ITA Forward Racing (Kalex) 28m 52.475s

5. Sam Lowes GBR Speed Up Racing (Speed Up) 28m 53.971s

6. Luis Salom SPA Paginas Amarillas HP 40 (Kalex) 28m 58.330s

7. Johann Zarco FRA Ajo Motorsport (Kalex) 28m 58.665s

8. Axel Pons SPA AGR Team (Kalex) 29m 0.028s

9. Simone Corsi ITA Forward Racing (Kalex) 29m 0.442s

10. Mika Kallio FIN QMMF Racing Team (Speed Up) 29m 6.142s

11. Takaaki Nakagami JPN IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 29m 9.615s

12. Alex Marquez SPA EG 0,0 Marc VDS (Kalex) 29m 10.127s

13. Sandro Cortese GER Dynavolt Intact GP (Kalex) 29m 10.286s

14. Jonas Folger GER AGR Team (Kalex) 29m 10.391s

15. Marcel Schrotter GER Tech 3 (Tech 3) 29m 13.500s

16. Xavier Simeon BEL Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) 29m 17.021s

17. Xavi Vierge SPA Tech 3 (Tech 3) 29m 17.368s

18. Julian Simon SPA QMMF Racing Team (Speed Up) 29m 17.593s

19. Ricard Cardus SPA JPMoto Malaysia (Suter) 29m 17.848s

20. Florian Alt GER E-Motion IodaRacing Team (Suter) 29m 18.128s

21. Randy Krummenacher SWI JIR Racing Team (Kalex) 29m 19.619s

22. Robin Mulhauser SWI Technomag Racing Interwetten (Kalex) 29m 20.859s

23. Thitipong Warokorn THA APH PTT The Pizza SAG (Kalex) 29m 25.875s

24. Jesko Raffin SWI sports-millions-EMWE-SAG (Kalex) 29m 25.938s

25. Federico Fuligni ITA Ciatti (Suter) 29m 36.070s

26. Joshua Hook AUS Technomag Racing Interwetten (Kalex) 29m 36.732s

Lucas Mahias FRA Promoto Sport (Transfiormers) DNF

Edgar Pons SPA Italtrans Racing Team (Kalex) DNF

Franco Morbidelli ITA Italtrans Racing Team (Kalex) DNS

Hafizh Syahrin MAL Petronas Raceline Malaysia (Kalex) DNS

Wyniki Moto3:

1. Miguel Oliveira POR Red Bull KTM Ajo (KTM) 40m 9.792s

2. Jorge Navarro SPA Estrella Galicia 0,0 (Honda) 40m 9.990s

3. Jakub Kornfeil CZE Drive M7 SIC (KTM) 40m 11.882s

4. Brad Binder RSA Red Bull KTM Ajo (KTM) 40m 11.913s

5. Enea Bastianini ITA Gresini Racing Team Moto3 (Honda) 40m 12.767s

6. Isaac Vinales SPA RBA Racing Team (KTM) 40m 13.135s

7. John Mcphee GBR SAXOPRINT RTG (Honda) 40m 13.879s

8. Hiroki Ono JPN Leopard Racing (Honda) 40m 19.419s

9. Danny Kent GBR Leopard Racing (Honda) 40m 19.706s

10. Philipp Oettl GER Schedl GP Racing (KTM) 40m 20.372s

11. Andrea Migno ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 40m 20.453s

12. Nicolo Bulega ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 40m 21.434s

13. Francesco Bagnaia ITA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 40m 26.533s

14. Jorge Martin SPA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 40m 29.988s

15. Alexis Masbou FRA SAXOPRINT RTG (Honda) 40m 31.323s

16. Jules Danilo FRA Ongetta-Rivacold (Honda) 40m 31.344s

17. Zulfahmi Khairuddin MAL Drive M7 SIC (KTM) 40m 31.660s

18. Darryn Binder RSA Outox Reset Drink Team (Mahindra) 40m 34.906s

19. Stefano Manzi ITA San Carlo Team Italia (Mahindra) 40m 35.093s

20. Livio Loi BEL RW Racing GP (Honda) 40m 35.123s

21. Maria Herrera SPA Husqvarna Factory Laglisse (Husqvarna) 40m 35.447s

22. Lorenzo Dalla Porta ITA Husqvarna Factory Laglisse (Husqvarna) 40m 42.765s

23. Fabio Di Giannantonio ITA Gresini Racing Team Moto3 (Honda) 40m 42.811s

24. Ana Carrasco SPA RBA Racing Team (KTM) 40m 43.341s

25. Manuel Pagliani ITA San Carlo Team Italia (Mahindra) 40m 43.745s

Efren Vazquez SPA Leopard Racing (Honda) DNF

Romano Fenati ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) DNF

Niccolo Antonelli ITA Ongetta-Rivacold (Honda) DNF

Alessandro Tonucci ITA Outox Reset Drink Team (Mahindra) DNF

Karel Hanika CZE Red Bull KTM Ajo (KTM) DNF

Fabio Quartararo FRA Estrella Galicia 0,0 (Honda) DNF

Juanfran Guevara SPA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) DNF

Tatsuki Suzuki JPN CIP (Mahindra) DNF

Remy Gardner AUS CIP (Mahindra) DNF

KOMENTARZE


REKLAMA