fbpx

Trudno znaleźć kogoś, kto nie tylko słyszał o elektrycznych motocyklach, ale też nie wyrobił sobie jeszcze opinii na ich temat. Zwolennicy najczęściej kierują się troską o środowisko naturalne, ale przeciwnicy też mają swoje argumenty. Odpowiedzią na wszystkie odmienne zdania mogą być jednak e-bike’i, wśród których coraz głośniej jest o marce Jobobike!

Miłośnicy tradycyjnych motocykli twierdzą, że nie zapewniają one tego, co sprawia, że jazda jednośladem jest tak pociągająca. Brakuje im charakterystycznych odgłosów silnika i zapachu spalin. Co więcej, na niekorzyść elektrycznych motocykli, według ich przeciwników, przemawia także zwiększona masa takich maszyn oraz wyżej ulokowany środek ciężkości. 

Istnieją jednak elektryczne jednoślady, które pokochają zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy motocykli elektrycznych. Mowa tu o e-bike’ach, czyli rowerach wyposażonych we wspomaganie elektryczne. Te „dwa kółka” nieustannie zyskują na popularności, a powodów jest wiele. Użytkownicy e-bike’ów zwracają uwagę na różne zalet, które sprawiają, że nie zdecydowałby się już na przesiadkę na rower tradycyjny.

Wygodny sposób codziennej komunikacji

Choć liczba samochodów na ulicach nie maleje, coraz więcej osób decyduje się na codzienne dojazdy do pracy lub szkoły rowerem. Zwłaszcza w dużych miastach podyktowane jest to chęcią oszczędzenia czasu na dojazdach. Rowerem pozwala na ominięcie korków lub skrócenie trasy przejeżdżając np. przez park. Ale jazda rowerem tradycyjnym nie zawsze jest komfortowa. Gdy do pokonania jest więcej niż kilka kilometrów, a warunki pogodowe nie są idealne, przejażdżka rowerem tradycyjnym nie należy do najprzyjemniejszych. Istnieje ryzyko, że do pracy dojedziemy w przepoconym ubraniu i czerwoni ze zmęczenia. Przebranie się na miejscu oznacza konieczność wygospodarowywania dodatkowych minut, tracąc tym samym czas zaoszczędzony na ominięciu korków.

O tych problemach można zapomnieć, decydując się na korzystanie z roweru ze wspomaganiem elektrycznym. Wybierając e-bike nie tylko oszczędza się więcej czasu, ale także dojeżdża do celu podróży bardziej zrelaksowanym i wypoczętym, w czystych ubraniach i z uśmiechem na ustach. To zasługa wspomagania silnika elektrycznego. Użytkownik sam wybiera poziom wspomagania, który można dowolnie zmieniać podczas jazdy, dostosowując go do trasy i warunków na drodze.

Idealne miejskie rowery elektryczne znajdziecie w ofercie polskiego producenta JOBOBIKE. Modele JOBOBIKE SAM, JOBOBIKE LINDA, JOBOBIKE LYON, JOBOBIKE HENRY i JOBOBIKE VIVA z pewnością sprostają Waszym oczekiwaniom.

Dobra forma i zdrowie

Osoby, które do tej pory stawiały głównie na transport samochodowy z pewnością docenią zalety, jakie niesie za sobą przesiadka na e-bike. Częste i regularne korzystanie z roweru elektrycznego pomoże zadbać o zdrowie i utrzymać dobrą formę.

Rozpoczynając treningi na rowerze elektrycznym użytkownik sam decyduje, jaki poziom wspomagania będzie dla najlepszy. Jeśli do tej pory prowadził raczej siedzący tryb życia, najlepiej rozpocząć jazdę z najwyższym poziomem wspomagania pedałowania. Gdy już jednak rowerzysta przyzwyczai się do nowej aktywności i poczujesz, że jest w stanie dać z siebie więcej, warto stopniowo zmniejszać poziom wspomagania. W ten sposób można łatwo przekonasz się do sportu i w przyjemny sposób wprowadzić aktywność do swojego życia.

Planując treningi głównie w mieście, warto rozważyć zakup jednego z wcześniej wymienionych e-bike’ów. Coś dla siebie znajdą jednak miłośnicy rowerowej jazdy w terenie. W tym przypadku warto sprawdzić model JOBOBIKE BRUNO lub jeden z elektrycznych fatbike’ów.

Prawie jak motocykl

Fatbike’i dedykowane są właśnie miłośnikom ciężkich maszyn i mocnych wrażeń, a także eksplorowania najtrudniejszych szlaków. Wśród rowerów elektrycznych rowerów znajdują się modele takie jak JOBOBIKE ROBIN, JOBOBIKE EDDY oraz JOBOBIKE EDDY X, które oczarowują nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. Fatbike to rower elektryczny wyposażonych w opony o szerokości czterech cali, co sprawia, że w porównaniu z innymi e-bike’ami jednoślady takie są wyraźnie większe i cięższe. Na rowerze elektrycznym typu fatbike bez trudu przejechać można po głębokim piasku i błocie, a nawet po śniegu. Jednocześnie nadal pozostają rowerami, a więc korzystać z nich można także w mieście, poruszając się po drogach dla rowerów.

JOBOBIKE – polskie rowery elektryczne

Rowery elektryczne JOBOBIKE produkowane są pod Warszawą z komponentów najlepszych światowych marek. Producent posiada szeroką sieć dystrybucji oraz wiele punktów testowych, w których każdy może przetestować wybrany rower JOBOBIKE zanim podejmie decyzję o zakupie.

Polecamy zapoznać się z ofertą tego producenta i umówić się na jazdę testową. Naszym zdaniem, po wypróbowaniu wysokiej jakości roweru elektrycznego, nawet najwięksi przeciwnicy elektryfikacji zmienią zdanie co do tych nowoczesnych jednośladów.

KOMENTARZE