fbpx
A password will be e-mailed to you.

Husqvarna 901 Norden po raz pierwszy rozpaliła nasze serca podczas premiery na targach EICMA 2019. Zaprezentowano na nich koncept motocykla, po zobaczeniu którego w głowie pojawia się tylko jedna myśl: Chcę go mieć! Czy wersja przedprodukcyjna, której zdjęcia szpiegowskie właśnie do nas trafiły, również robi takie wrażenie?

Husqvarna 901 Norden będzie pierwszym motocyklem terenowym szwedzkiej marki, który zostanie wyposażony w silnik dwucylindrowy. Model 901 Norden bazuje konstrukcyjnie na modelu KTM 790 Adventure, a producent zapowiedział jego moc maksymalną na poziomie 121 KM.

Na zdjęciach szpiegowskich widzimy charakterystyczną owiewkę i zbiornik paliwa, które – według informacji autora zdjęć – są już gotowe do produkcji seryjnej. Co najważniejsze, model przedprodukcyjny nie różni się znacząco od prototypu zaprezentowanego w zeszłym roku na targach EICMA.

Nie możemy się już doczekać finalnej wersji i pierwszych testów. Mamy nadzieję, że trafi do nas na dłużej, żebyśmy mogli ją sprawdzić zarówno na dalekim dystansie, jak i w terenie.

KOMENTARZE