fbpx
A password will be e-mailed to you.

Sieć stacji Lotos wprowadza opłatę za tankowanie pojazdów elektrycznych. Sprawdź, ile będzie kosztowało ładowanie elektryków od 27 stycznia!

Wielki bum na pojazdy elektryczne i nacisk ekologów na promowanie motocykli i samochodów zasilanych na prąd budzi sporo kontrowersji i ze wszystkich stron pojawia się coraz więcej sygnałów, że wcale może to nie być tak eko, jak mogłoby się wydawać i jak jest to przedstawiane.

W końcu prąd też trzeba produkować, a i budowa oraz późniejszy recykling e-pojazdów wcale nie jest taki łatwy. Mimo to kuszeni wieloma zniżkami i przywilejami klienci coraz częściej i chętniej przesiadają się na elektryczne pojazdy. Okazuje się jednak, że nie wszystko może być tak kolorowe w przyszłości.

Potwierdza to przypadek Niebieskiego Szlaku, z którego właśnie zrezygnowała sieć paliw Lotos. Był to program skierowany do użytkowników elektryczny pojazdów, podczas którego Lotos sprawdzał czy popularność tych pojazdów przełoży się na inwestowanie w dostępność tankowania na swoich stacjach.

W ciągu roku działania Niebieskiego Szlaku z programu skorzystało 9,5 tysiąca użytkowników, ale widocznie ten wynik nie zadowolił szefostwa Lotos, ponieważ sieć poinformowała o wprowadzeniu opłat za ładowanie pojazdów elektrycznych. Od 27 stycznia będzie wynosiła ona 24 złote niezależnie od długości tankowania.

KOMENTARZE