fbpx
A password will be e-mailed to you.

Chcesz w przystępny i ciekawy sposób zainteresować dziecko motocyklami? A może twój maluch już zadaje pytania o to jak działa motocykl, który stoi w Twoim garażu?

”Jak zbudować motocykl?„ to pozycja przede wszystkim dla najmłodszych, ale czytając ją swojemu dziecku na pewno się nie znudzisz!

”Główny bohater, szczur Arnie, wraz ze swoimi przyjaciółmi, Fredem i Mikrusem oraz Krystianem, podejmują wyzwanie i rozpoczynają budowę motocykla. Uzdolniony technicznie Arnie z dużym zaangażowaniem przystępuje do pracy, podczas której napotyka na trudności i problemy, które przy pomocy przyjaciół i znajomych – a także dzięki własnej pomysłowości – z sukcesem rozwiązuje.

Fabuła osadzona jest w świecie spersonifikowanych zwierząt, które prezentują w jej trakcie szczegóły techniczno-inżynieryjne dotyczące motocykli. Są one pokazane bardzo szczegółowo. Z dużą dokładnością omówiono na dodatkowych rysunkach i schematach budowę poszczególnych elementów konstrukcyjnych np. silnika dwu- i czterosuwowego, skrzyni biegów, amortyzatorów, hamulców bębnowych, sprzęgła, gaźnika, oświetlenia, zapłonu, podwozia, chłodnicy, śmigła, itp. Dodatkowo wprowadzone są wyjaśnienia dotyczące zjawisk fizycznych np. zależności prędkości od drogi i czasu, i to łącznie ze wzorami, siły odśrodkowej, tarcia, siły nośnej, aerodynamiki, komunikacji radiowej, meteorologii, nawigacji oraz sztuki prowadzenia motocykla„ – czytamy w opisie książki.

Już teraz szukajcie ”Jak zbudować motocykl?„ w księgarniach i czytajcie Świat Motocykli. Niebawem będziemy mieli dla was konkurs, w którym do wygrania będzie właśnie ta książka!

KOMENTARZE