fbpx
A password will be e-mailed to you.

Bez wątpienia dla większości motocyklistów na świecie, bezpieczeństwo jest podstawową kwestią. Nikt nie chce ryzykować zdrowia w trakcie spędzania wolnego czasu na dwóch kółkach. Ma być bezpiecznie i przyjemnie. A jak to zrobić? Wystarczy minimalizować ryzyko i znać kilka podstawowych zasad!

Te zasady poznasz w trakcie szkolenia „Jak przeżyć na motocyklu”. Nazwa chwytliwa, a nie mniej imponujący jest plan zajęć, który składać się będzie z kilku paneli tematycznych:

  • Przedstawienie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego statystyk, zdarzeń drogowych, w których uczestniczyli motocykliści.
  • Zabezpieczenie miejsca wypadku i udzielenie pierwszej pomocy.
  • Podstawy przygotowania i zabezpieczenia motocykla do jazdy.
  • Dobór oraz dopasowanie odzieży i ochronnego sprzętu motocyklowego.
  • Przedstawienie i omówienie technik motocyklowych oraz zasad bezpiecznego i świadomego poruszania się jednośladem.Jak przeżyć na motocyklu

Spotkanie odbędzie się pod okiem wykwalifikowanych oraz doświadczonych instruktorów motocyklowych (byłych Mistrzów Polski, reprezentantów kadry narodowej). Ekipa od lat szkoli motocyklistów na wszystkich poziomach zaawansowania niezależnie od wieku! Tylko w 2018 roku stowarzyszeniu udało się wyszkolić około 700 motocyklistów z całej Polski.

Brak wiedzy to duży problem

Zatrważający jest brak wiedzy standardowego motocyklisty w zakresie udzielania pierwszej pomocy, zabezpieczania miejsca wypadku czy po prostu odpowiedniego dopasowania ubrania motocyklowego. Właśnie dlatego ekipa postanowiła  zorganizować bezpłatne szkolenie motocyklowe, które uświadomi oraz podniesie wiedzę dotyczącą poruszania się motocyklem w ruchu drogowym i nie tylko. Szkolenie skierowane jest nie tylko do motocyklistów, ale do wszystkich zainteresowanych!

Szkolenie „JAK PRZEŻYĆ NA MOTOCYKLU”  odbędzie się już 23 lutego 2019 roku w godzinach od 15 do 19 w auli Parku Naukowo-Technologicznego w Lublinie przy ul. Bohdana Dobrzańskiego 3.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj!

KOMENTARZE