fbpx

Spotkanie Klasycznych Triumphów wraca do dobrze znanego terminu – w 2023 roku zlot odbędzie się już w weekend 19-21 maja! Tym razem bazą eventu będzie Kraków, a jak zapowiadają organizatorzy, to wcale nie koniec zmian i nowości, które przygotowano dla uczestników!

To już dziewiąta edycja Spotkania Klasycznych Triumphów, które odbywa się bez przerwy od 2015 roku, kiedy to po raz pierwszy miłośnicy angielskiej marki spotkali się w Lanckoronie. Tradycją było, że impreza startowała zawsze w trzeci weekend maja. Pandemia COVID-19 nie przeszkodziła w organizacji wydarzenia, a jedynie zmusiła organizatorów do przeniesienia spotkania na wrzesień.

Powrót do terminu majowego to jednak nie jedyna zmiana w tym roku. Wsłuchując się w głosy i oczekiwania uczestników, po raz pierwszy zorganizowane zostanie (w sobotę 20 maja) szkolenie na torze Moto Park Kraków, przeznaczone wyłącznie dla użytkowników klasycznych modeli Triumpha. Będzie to pierwsza tego typu inicjatywa. Takiego szkolenia nie robił do tej pory nikt, a wielu z użytkowników klasyków nie chciało brać udziału w podobnych eventach razem z użytkownikami motocykli innego typu. Teraz będzie okazja ku temu, by szkolić się w bezpieczny sposób we własnym gronie, z innymi motocyklistami używającymi takich samych lub podobnych maszyn.

Dla tych, którzy mimo wszystko nie chcą podnosić swoich umiejętności, przygotowano atrakcyjną trasę turystyczną o długości 175 km, której autorem jest jeden z wieloletnich uczestników SKT – Mariusz Nędzyński. On i jego Rocket znają wszystkie drogi i ścieżki Małopolski. Ilość miejsc zarówno na szkolenie, jak i na sobotni wyjazd jest ograniczona, głównie z uwagi na logistykę imprezy. W sobotę odbędą się także testy nowych modeli Triumpha i wspólna kolacja w hotelu City SM w Krakowie.

W niedzielę – 21 maja – uczestnicy IX Spotkania Klasycznych Triumphów pojadą z kolei na krakowską edycję Distinguished Gentleman’s Ride, podczas której będą mieli okazję m.in. spotkać się z innymi motocyklistami podzielającymi ich pasję do klasycznych jednośladów i przejechać kolumną ponad 200 maszyn ulicami centrum Krakowa. Jeśli ktoś nie zna jeszcze ogólnoświatowej inicjatywy DGR, warto dodać, że od wielu lat dobywa się w kilkuset miastach na całym świecie w szczytnym celu walki z rakiem prostaty i chorobami psychicznymi mężczyzn.

Zapisy na SKT 2023 trwają do końca marca. Regulamin i program imprezy jest dostępny na stronie www.klasycznytriumph.pl. Więcej informacji także na profilu wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/KlasyczneMotocykleTriumph/

Partnerami IX Spotkania Klasycznych Triumphów są: Triumph Polska, BNP Paribas, Karcher Polska oraz Davosa Polska. Współorganizatorami wydarzenia są salony: Triumph Katowice i Triumph Kraków.


Zdjęcia: Marcin Kaliszka

KOMENTARZE