fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tegoroczne Isle of Man TT rozpoczęło się od zwycięstwa Hondy i Bruce Anstey.

Sobotnie wyścigi Sidecar zostały odwołane przez pogodę. Na szczęście w niedzielę wyścig Superbike mógł się odbyć, chociaż z małym opóźnieniem. Na trasie najszybszy był Bruce Anstey, który tym wynikiem potwierdził swoją wysoką formę w tym roku. Za nim na mecie zameldował się Ian Hutchinson jadący na Kawasaki. Podium dopełnił James Hiller również jadący na Kawasaki.

Tuż przed wyścigiem Michael Dunlop postanowił przesiąść się z Milwaukee Yamaha YZF-R1 na BMW S1000RR. Była to bardzo zaskakująca decyzja szczególnie, że takie zmiany zwykle nie następują właściwie tuż przed startem. Udało mu się jednak nawet wcisnąć na trzecią pozycję ale podczas finałowego okrążenia w Nook zaliczył upadek, który zakończył jego walkę o podium. To właśnie dzięki temu zdarzeniu Hiller mógł się cieszyć z najniższego miejsca na podium. Po wypadku nad Mountain Course wywieszono czerwone flagi i przerwano wuyścig.

Również ulubieniec publiczności – Guy Martin nie miał szczęścia. jego przygoda z Superbike TT zakończyła się w Ballagarey.

Wyniki RST Superbike TT 2015 (top 10):

1. Bruce Anstey

2. Ian Hutchinson

3. James Hillier

4. John McGuinness

Advertisement

5. William Dunlop

6. Michael Rutter

7. Dan Kneen

8. Peter Hickman

9. Lee Johnston

10. David Johnson

KOMENTARZE