fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kolejny rok z rzędu jedni z najodważniejszych kierowców motocyklowych na świecie pojawią się na antenie Motowizji. Od 30 lipca widzowie będą mogli zobaczyć co działo się podczas tegorocznej edycji Isle of Man TT.

Isle of Man TT – najniebezpieczniejszy wyścig na świecie

W tym roku na Wyspie Man odbyła się 99 edycja eventu uważanego za jeden
z najniebezpieczniejszych wyścigów na świecie. Po raz pierwszy Isle of Man TT został rozegrany w 1907 roku. Jedynie dwie wojny światowe sprawiły, że wyścigi się nie odbyły.

Obecna pętla toru zwanego Mountain Course funkcjonuje z małymi zmianami od 1960 roku. Jedno okrążenie ma prawie 61 kilometrów i praktycznie objeżdża całą wyspę leżącą między Irlandią, a Wielką Brytanią.

Tor ten jest wyjątkowy – bardzo często jedynym co wydziela nitkę jazdy, są bele siana ułożone przy drodze. Na dodatek kierowcy osiągają tutaj bardzo duże prędkości, jeżdżąc ponad 300 km/h po lokalnych, czasem wyboistych drogach.

Zmagania na antenie Motowizji

W tym roku na wyspie Man odbyło się w sumie 9 wyścigów w siedmiu kategoriach. Poza wyścigami tradycyjnych klas jak Superbike i Supersport kibice mogli oglądać rywalizację Sidecarów, czyli motocykli z wózkiem bocznym, a także motocykli elektrycznych jadących w ramach klasy TT Zero. Najbardziej prestiżowym wyścigiem eventu jest Senior TT w którym biorą udział motocykle zarówno Superbike, jak i Supersport. Wielu kierowców startuje w kilku klasach jednocześnie dzięki czemu mają oni więcej szans by zostać zwycięzcą na Wyspie Man, a kibice by oglądać ich częściej.

– mówi Michał Fiałkowski.

Na widzów Motowizji czeka seria 12. odcinków z tegorocznej edycji. Znajdą się w nich podsumowania wszystkich wyścigów, ale także sylwetki kierowców, ciekawostki oraz wspomnienia poprzednich edycji.

Start 30 lipca, godz. 22:00. Kolejne premierowe programy, w poniedziałki o tej samej porze.Pamiętaj, że w najnowszym numerze naszego magazynu również znajdziesz obszerną relacją z wyścigów na Mounatin Course!

KOMENTARZE