fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tegoroczny wyścig Senior TT zakończył się zwycięstwem Johna McGuinnessa i nowym rekordem średniej prędkości okrążenia – 213 km/h!

Król Mountain Course powrócił! Tegoroczne Man TT, aż do ostatniego wyścigu nie było do końca udane dla McGuinnessa. Co prawda wygrał Zero TT, ale pozostałe wyścigi padły łupem między innymi Iana Hutchinsona.

Niedługo po starcie do Senior TT nad torem wywieszono czerwone flagi i przerwano zmagania za względu na wypadek Jamie Hamiltona. Po restarcie dystans skrócono do czterech okrążeń. Już na pierwszym kółku John wysunął się na prowadzenie i już go nie oddał. Ian Hutchinson starał się nadrobić stratę do McGuinnessa, ale ostatecznie musiał zadowolić się dopiero trzecim miejscem. Przegrał bowiem walkę z Jamesem Hillerem.

Tuż za podium finiszował Guy Martin, który po kiepskim starcie musiał ostro nadrabiać stracone pozycje. Guy Martin zapowiadał wcześniej w tym roku, że pewnie będzie to jego ostatni sezon w Isle of Man TT. Szkoda zatem, że nie będzie mógł pochwalić się, tak bardzo wyczekiwaną przez niego i kibiców, wygraną.

John McGuiness dzięki temu finiszowi na pierwszym miejscu podium zgarnął swoje 23 zwycięstwo na Isle of Man TT oraz siódme w Senior TT. Dopisał tez ocvzywiście kolejny rekord do swojej listy!

Wyniki PokerStars Senior TT 2015 (top 10):

John McGuinness

James Hillier

Ian Hutchinson

Guy Martin

Michael Dunlop

Peter Hickman

Bruce Anstey

David Johnson

Michael Rutter

KOMENTARZE