fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas warszawskiej prezentacji motocykla oficjalnie poznaliśmy nowego Scramblera Iron Lungs.

Praca nad motocyklem trwały od kilku miesięcy, a sam projekt wzbudzał wiele emocji, szczególnie, że maszyna ma wziąć udział w międzynarodowym konkursie Custom Rumble.

Za projekt na bazie Ducati Scramblera Classic odpowiadali warsztat 86 Gear Motorcycles i Christian Boosen oraz Paweł Swanski, który pomalował Scramblera w swoim niepowtarzalnym stylu. Nie obyło się też oczywiście bez wsparcia importera.

„Pomysł na Scramblera Iron Lungs powstał na początku sezonu i z biegiem czasu ewoluował. Efektem tego powstała najlepsza ekipa jaką można było sobie wyobrazić by zrealizować pomysł na najlepszego Scramblera w konkursie.

Główną rolę odegrał znany warszawski warsztat 86 Gear Motorcycles, którego właściciel Christian Boosen w rekordowym tempie poradził sobie z przeróbką Scramblera w eleganckim i zarazem wyrazistym stylu który cechuje wszystkie jego prace. Należy pamiętać, że praca nad nowym motocyklem nastręcza nieco więcej wyzwań, niż przerabianie pozbawionego zaawansowanej elektroniki klasyka. Z tym zadaniem ekipa 86 Gear poradziła sobie bez żadnego problemu.

Advertisement

Dostarczony do warsztatu Scrambler Classic uległ całkowitej metamorfozie. Na pierwszy ogień poszło mocowanie zegarów, potem rama, która od połowy stanowi obecnie autorskie dzieło pomysłu Christiana. Usunięte zostały masywne plastikowe osłony oraz airbox, którego rolę przejął pięknie się prezentujący filtr KN. Na wahaczu znalazło się zgrabne i funkcjonalne mocowanie na deskorolkę. Całości dopełniła zaś elegancka kanapa którą, ze specjalnie wyselekcjonowanego, vintage-owego materiału wykonał 4 Drive, opony Dunlop i Metzeler oraz dedykowane do Scrambler Ducati, najwyższej klasy zawieszenie Ohlins„ – mówią o swoim dziele twórcy.

Niewątpliwie jest to ciekawa maszyna i zdecydowanie wyróżnia się z tłumu jednośladów. Jeśli ten motocykl przypadł Wam do gustu koniecznie wesprzyjcie go i głosujcie w konkursie Custom Rumble. Wystarczy wejść na konkursowy profil na Instagramie @CustomRubmle i kliknąć ”like„ pod zdjęciem Scramblera Iron Lungs. Więcej o projekcie dowiecie się z www.scramblerducati.pl.

KOMENTARZE
Advertisement