fbpx
A password will be e-mailed to you.

Aktualny motocyklowy Mistrz Polski kat. Superbike, Ireneusz Sikora wystartuje w drugiej rundzie Mistrzostw Świata World Superbike na nowym w kalendarzu torze Chang International Circuit w Tajlandii.

Już 22 marca o godzinie 7:00 spełni się sen wszystkich polskich kibiców. W drugiej rundzie Mistrzostw Świata World Superbike wystartuje Polak, Ireneusz Sikora! Dzięki specjalnemu zaproszeniu otrzymanemu od znanego węgierskiego zespołu BMW Team Toth, aktualny Motocyklowy Mistrz Polski pojedzie właśnie w jego barwach, na specjalnie przygotowanym do wyścigów najwyższej klasy BMW S1000RR, z seryjnym silnikiem oraz zmodyfikowaną skrzynią biegów. Dla Irka Sikory jest to ogromna szansa na sprawdzenie się wśród takich sław jak Jonathan Rea, Tom Sykes, Leon Haslam, Randy de Puniet, czy choćby Troy Bayliss, który zdobył Mistrzostwo WSBK aż trzykrotnie.

Advertisement

Irek Sikora trafi pod skrzydła doświadczonego zespołu. Team Toth został założony w 2003 roku i przez sześć kolejnych lat uczestniczył w Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP w kategoriach 125 ccm i 250 ccm. W jego szeregach zaczynało wiele dzisiejszych gwiazd takich jak Hector Barbera, Mattia Pasini czy też Imre Toth. W 2010 roku węgierski zespół postanowił przenieść się do kategorii World SuperSport, natomiast rok temu zadomowił się w najwyższej kategorii motocykli seryjnie produkowanych, czyli World Superbike.

Sikora będzie miał okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas drugiej rundy WSBK, która odbędzie sie na torze Chang International Circuit, położonym w Tajlandii. Ten 4,5 kilometrowy obiekt pojawia się w kalendarzu WSBK po raz pierwszy, co znacznie wyrównuje szanse wszystkich zawodników. Irek intensywnie przygotowywał się do tego startu, dlatego od pierwszego treningu oprócz zdolności szybkiego uczenia się nowych torów, będzie mógł od razu zaprezentować świetną formę.

Start Irka Sikory w World Superbike jest wielkim wydarzeniem w historii polskiego sportu motorowego.

Kibiców z pewnością ucieszy fakt, iż zmagania Ireneusza Sikory będzie można śledzić na żywo na ogólnodostępnym kanale Eurosport oraz Eurosport 2 w dniu 22.03 o godzinie 7:00 (pierwszy wyścig) oraz 10:30 (drugi wyścig). Powtórki wyścigów będzie można obejrzeć tego samego dnia o 8:00 (Eurosport 2) i 17:30 (Eurosport).

KOMENTARZE