fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zastanawialiście się kiedyś, ile najwięcej może kosztować stara seryjna crossówka? Okazuje się, że bardzo dużo nawet przy najnowszych maszynach prosto z salonu, które osiągają przecież ceny powyżej 40 000 złotych.

Jeżeli jednak motocykl uznawany jest za prawdziwą legendę i ikonę w swojej branży to potrafi osiągnąć absurdalne kwoty. Dokładnie tak było w przypadku Husqvarny 400 Cross, która kiedyś należała do samego Steve’a McQueena. Pół miliona złotych za crossa? Identyczna crossówka do tej znanej z okładki Sports Illustrated, na której Steve jeździł bez koszulki została nie tak dawno sprzedana za, uwaga, 144 500$ czyli ponad 560 000 złotych!


REKLAMA

Całkiem sporo jak za seryjny motocykl, który zdecydowanie nie był zbyt delikatny dla kierowcy. McQueen uwielbiał jednak jego wybuchowy charakter, który zawdzięczał potężnemu dwusuwowemu, niemal półlitrowemu silnikowi i zwinnemu podwoziu ze stalową ramą. Niewielu potrafiło w pełni ujarzmić potencjał drzemiący w Husqvarnie, ale Steve robił to doskonale i mówiło się nawet, że spokojnie mogłaby go czekać świetna kariera w motocrossie, gdyby nie wybrał aktorstwa jako swojej głównej drogi w życiu.

Czekamy na niedzielę

Steve i crossowe Husqvarny znani są m.in z filmu On Any Sunday, który rozpowszechnił offroad motocyklowy na szeroką skalę w USA. Trudno się jednak dziwić skoro nawet teraz po jego obejrzeniu chce się rzucić wszystko i wskoczyć na motocykl.


REKLAMAREKLAMA


Obejrzyj On Any Sunday ze Stevem McQueen

 

KOMENTARZE

REKLAMA