fbpx

Pamiętacie Junaka Millenium z początków XXI wieku? To było jedno z pierwszych podejść koreańskiej firmy do naszego rynku. Potem firma oferowała już całkiem przyzwoite maszyny pod własną marką. Teraz, po kilku latach nieobecności, motocykle Hyosung wracają do Polski!

Od października bieżącego roku autoryzowanym przedstawicielem marki Hyosung w Polsce jest firma MYMOTO Polska sp. z o. o. z Tarnowa. Pierwsze maszyny, utrzymane w stylu retro, trafiły już do salonów dealerskich w kraju.

Początki marki sięgają 1978 roku, gdy w Korei została założona firma Hyosung Machine Industry. Produkowane przez nią motocykle skutery o quady od początku były połączeniem nowoczesnych technologii i innowacyjnych projektów. Przez ponad 40 lat Hyosung stopniowo umacniał swoją pozycję na światowych rynkach, stając się rozpoznawalny nie tylko w Korei, ale również w ponad 60 innych krajach.

Południowokoreańska marka na polskim rynku przed laty oferowała użytkownikom cenione na świecie modele z silnikami o pojemności 650 ccm: ST7, GV650 Aquila, GT650 oraz modele o mniejszych pojemnościach: Exiv 250, GT 125 czy w końcu ciągle poszukiwany na polskim rynku model GV125C Aquila. Obecnie Hyosung powraca do Polski z motocyklami w stylu amerykańskich bobberów. W bieżącym roku w ofercie pojawił się nowy GV300S na kat. A2, zaś w 2022 roku na scenie motocyklowej w Polsce planowana jest premiera bliźniaczego modelu Hyosung GV125S o pojemności 125 ccm, przeznaczonego dla motocyklistów posiadających kat. A1 lub kat. B od co najmniej 3 lat.

Oba motocykle, choć klasyczne z wyglądu, wyposażone są w nowoczesne silniki V2 (V-Twin 60°) chłodzone cieczą, generujące moc na poziomie 29 KM (dla pojemności 296 ccm) i 14 KM ( dla pojemności 124,7 ccm). Motocykle można doposażyć w dedykowane akcesoria m.in. jednomiejscowe siedzenie, kufry boczne, skórzaną torbę czy gmole ochronne. Motocykle posiadają na terenie Polski 3-letnią gwarancję bez limitu kilometrów.

Szczegóły dotyczące koreańskich motocykli znajdziecie na stronie internetowej hyosungmotors.pl 

KOMENTARZE