fbpx
A password will be e-mailed to you.

Do rajdu Dakar przygotowani są już zawodnicy fabrycznego zespołu Husqvarny. Pojedzie w nim m.in. zwycięzca Rajdu Faraonów, Hiszpan Joan Barreda.

W Husqvarna Rallye Team By Speedbrain, jak nazywa się oficjalnie zespół, oprócz Barredy pojadą Portugalczyk Paulo Goncalves, Włoch Alessandro Botturi i Australijczyk Matt Fish.


REKLAMA

Ekipa pojedzie na motocyklach Husqvarna TE449RR by Speedbrain, na których zawodnicy jeździli przez cały sezon 2012 w rajdach zaliczanych do Mistrzostw Świata Cross Country.

Co najmniej dwa fakty świadczą, że to znakomity motocykl. Husqvarna zajęła w tych mistrzostwach drugie miejsce w kategorii konstruktorów. Natomiast ten konkretny model cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zawodników, którzy nie należą do ekip fabrycznych startujących w Rajdzie Dakar. Właśnie do tej najtrudniejszej rywalizacji motocykl Husqvarna TE449RR by Speedbrain wybrał tegoroczny wicemistrz świata Jordi Viladoms.


REKLAMAREKLAMA


35 Rajd Dakar wystartuje 5 stycznia 2013 r. ze stolicy Peru Limy, a zakończy się piętnaście dni później po przejechaniu 8423 km w Santiago de Chile.

KOMENTARZE


REKLAMA