fbpx
A password will be e-mailed to you.

Husqvarna Norden 901, o tym motocyklu mówi się w ostatnim czasie bardzo często. Wszystko za sprawą wycieku zdjęcia produkcyjnego, do którego doszło po specjalnej prezentacji dla dilerów Husqvarny. Wreszcie możemy zobaczyć wersję finalną tego motocykla. Ta wydaje się łudząco podobna do konceptu zaprezentowanego w zeszłym roku, co na pewno spodoba się wielu osobom – jednoślad zrobił przecież doskonałe wrażenie.

Husqvarna zaprezentowała Nordena 901 podczas targów motocyklowych w EICMA 2019 w Mediolanie. Prezentacja konceptu była dosyć niespodziewana i zrobiła na oglądających bardzo dobre wrażenie. Konstrukcyjnie jednostkę oparto na rozwiązaniach z KTM-a 790 Adventure co daje pewność sporych możliwości jezdnych (moc, zawieszenie, masa), wszystko to okraszono arcyciekawą stylistyką o nieco surowym kształcie. To jednak był tylko koncept – wszystko jednak wskazuje na to, że wersja finalna nie będzie się różnić znacząco od pierwotnego założenia. Na to przynajmniej wskazują zdjęcia, które wyciekły ze spotkania dealerskiego.


REKLAMA

Bliźniaczy model

Jeszcze na chwilę wróćmy do technologii i nawiązań do motocykli KTM, a w szczególności do modelu 790 Adventure. Norden będzie posiadać silnik o pojemności 890 cm3, a więc piec przywędruje do Huski bezpośrednio z Duke’a 890. Oznacza to, że motocykl ten będzie dysponować większą mocą niż austriacki model: 121 KM i 99 Nm! Według plotek Norden otrzyma oddzielny wyświetlacz dla nawigacji GPS i zapewne bogatsze wyposażenie, ale do tego już się przyzwyczailiśmy. Cena również będzie wyższa niż cena austriackiego modelu. Ile będzie wynosić? Tego nie wiemy. Wiemy jednak, że KTM 790 Adventure w podstawowej wersji kosztuje 53 600 zł.

Czy tak będzie wyglądać Norden 901?

 Husqvarna Norden 901

Wszystko wskazuje na to, że Norden 901 będzie motocyklem zdecydowanie bardziej przystosowanym do długich podróży i szybkich przelotów niż KTM 790 Adventure, ale nadal nie będzie typowym motocyklowym SUVem. Terenu raczej nie powinien się przestraszyć. Kiedy trafi do sprzedaży? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jego premiera odbędzie się jesienią, a do sprzedaży model trafi w sezonie 2021. Tymczasem musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalne informacje.


REKLAMAREKLAMA


 

KOMENTARZE

REKLAMA