fbpx
A password will be e-mailed to you.

Husqvarna zapowiedziała seryjną produkcję zaprezentowanego podczas targów EICMA 2019 modelu 901 Norden. Sprawdźcie, co już wiemy, o nowym turystyku husqvarny!

Husqvarna nas wysłuchała! Gdy na EICMA 2020 zobaczyliśmy prototyp Husqvarny 901 Norden, prosiliśmy grupę KTM, żeby jak najszybciej wprowadziła do seryjnej produkcji pierwszy turystyczny motocykl z szwedzkimi korzeniami. I rzeczywiście nie musieliśmy długo czekać na ogłoszenie zielonego światła dla takiego projektu, a Tobiasz już rozmarzył się, jak będzie upalał retro turystyka.

Pierwsza turystyczna Husqvarna – Norden 901

Premium bliźniak KTM 890 Adventure

Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem Husqvarna 901 Norden już oficjalnie dołączy do szeregów oferty szwedzkiej marki i ma podbić serca fanów długich wojaży po bezdrożach. Póki co Husqvarna nie zdradza, kiedy to nastąpi, więc możemy stawiać, że nowe turystyki trafią do sprzedaży z modelami 2021.

Wiemy natomiast to, czego można było się domyślić – że będzie korzystał z bazy zaprezentowanego niedawno KTM 890 Advenutre’a. To oznacza, że w Nordenie 901 znajdziemy dwucylindrową rzędówkę o pojemności 890 centymetrów, zawieszenie WP oraz zestaw pełnowymiarowych kół 21′ i 19′.

Husqvarna 901 norden

„Zaprezentowany po raz pierwszy na targach EICMA 2019 we Włoszech model Husqvarny Norden 901 od razu wzbudził ogromne zainteresowanie wśród setek tysięcy zwiedzających oraz mediów z całego świata”. Czekamy więc z niecierpliwością na rozpoczęcie produkcji oraz oczywiście pierwsze testy!.

 

 

KOMENTARZE