fbpx
A password will be e-mailed to you.

Historia Husqvarny i Husaberga w pewnym sensie zatacza koło: obie marki, mające wspólne korzenie i specjalizujące się w podobnym segmencie rynku, będą ściśle współpracować w rękach tego samego właściciela.

Husaberg, marka związana dziś z KTM-em, należącym do firmy Pierer Industries AG, powstała, gdy motocyklowy dział Husqvarny został sprzedany włoskiej Cagivie w 1987 roku i gdy produkcję przeniesiono do Włoch. Wówczas to grupa byłych już pracowników szwedzkiej marki założyła własną firmę. Z kolei w roku 2007 Husqvarna została kupiona od Cagivy przez BMW. Teraz od niemieckiego producenta przejmuje ją Pierer Industries AG, czyli właściciel Husaberga.


REKLAMA

Husqvarna – jak zapewnia nowy właściciel – rozpocznie nowy etap swego istnienia dzięki połączeniu własnego, bogatego dziedzictwa i najnowszej technologii, którą dysponuje Husaberg.

Prace nad nową generacją motocykli Husqvarna już trwają. Efektem mają być motocykle o ekskluzywnym wyglądzie, wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Pierwsza prezentacja odnowionej oferty Husqvarny planowana jest na październik. W listopadzie nowe modele będzie można zobaczyć na międzynarodowych targach EICMA w Mediolanie.


REKLAMAREKLAMA


Publikacja Świat Motocykli 7/2013.

KOMENTARZE

REKLAMA