fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dealerzy marki Horex w Niemczech, Austrii i Szwajcarii otrzymają w tym tygodniu pierwsze sześciocylindrowe motocykle VR6 Roadster. Będą to na razie egzemplarze przeznaczone do jazd próbnych.

Niemiecka firma Horex produkowała motocykle od 1920 roku z przerwą na czas II wojny światowej. W 1948 wznowiono produkcję. Jednak po przejęciu firmy przez Daimler-Benz w 1960 r. zaprzestano wytwarzania motocykli.

Po 50 latach marka Horex została reaktywowana. Pierwsze motocykle zapowiedziano na rok 2011. Jednak dopiero teraz VR6 Roadstery wyjeżdżają z manufaktury w Augsburgu do dealerów. Z manufaktury, ponieważ Horeksy nie zjeżdżają z taśmy produkcyjnej. Jedna osoba montuje każdy motocykl od początku do końca, korzystając z czterech stanowisk montażowych. Każdy motocykl po zmontowaniu jest poddawany w fabryce gruntownym testom przed wysłaniem do dealera.

Horex VR6 Roadster napędzany jest 6-cylindrowym silnikiem w układzie V o pojemności 1218 ccm. Przy 8800 obrotach osiąga moc 161 KM, maksymalny moment obrotowy 137 Nm – przy 6800 obrotach.

Advertisement

Horex VR6 Roadster będzie najpierw sprzedawany tylko w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, w dalszej kolejności, po zaspokojeniu popytu w tych krajach, trafi również na inne rynki.

KOMENTARZE