fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocykliści Hondy wygrali w sezonie 2012 aż siedem z trzynastu wyścigów MŚ World Supersport, dzięki czemu japońska marka sięgnęła po dziewiąty już tytuł konstruktorów w szesnastoletniej historii serii.

Rok 2012 był kolejnym, podczas którego w stawce World Supersport dominowali motocykliści dosiadający modelu Honda CBR600RR. Łącznie wygrali oni aż siedem z trzynastu wyścigów i zajęli 19 z 39 miejsc na podium.

Osiem razy – z czego cztery na jego najwyższym stopniu – na podium finiszował w minionym roku Francuz Jules Cluzel, sięgając jednocześnie po tytuł wicemistrza świata. Dwie wygrane i cztery kolejne finisze na podium dołożył Brytyjczyk Sam Lowes, zaś siódme zwycięstwo zapewnił Hondzie Włoch Lorenzo Lanzi.

Zawodnicy na CBR-kach błyszczeli nie tylko w wyścigach, ale również w kwalifikacjach, w których aż pięć razy po pole position sięgał Cluzel, a cztery razy najszybszy był Lowes. Wszystko to sprawiło, że Honda sięgnęła po swój dziewiąty tytuł mistrzowski konstruktorów w serii, w której triumfowała nieprzerwanie w latach 2003-2010.

Imponujący sezon w większej kategorii World Superbike zaliczył również dosiadający Hondy CBR1000RR Fireblade, Jonathan Rea. Irlandczyk wygrał dwa wyścigi, aż sześć razy finiszował na podium i zakończył wyjątkowo trudne zmagania w mocno obsadzonej stawce na wysokiej, piątej pozycji w klasyfikacji generalnej.

W sezonie 2012 Honda świętowała także mistrzostwo Europy klasy Superstock 600, wywalczone przez dosiadającego modelu CBR600RR Holendra Michaela Van Der Marka. 20-latek aż dziewięć z dziesięciu wyścigów kończył na podium, triumfując w sześciu z nich.

W sezonie 2013 zawodnicy Hondy zamierzają ponownie walczyć o zwycięstwa i mistrzowskie tytuły we wszystkich trzech klasach. Oficjalna lista startowa i składy zespołów Hondy opublikowane zostaną już niedługo, zaś zmagania rozpoczną się w ostatni weekend lutego na australijskim torze Phillip Island.

KOMENTARZE