fbpx
A password will be e-mailed to you.

W styczniowym Rajdzie Dakar na motocyklach Honda CRF450 Rally wystartuje trzech reprezentantów fabrycznego zespołu Hondy, Team HRC.

Portugalczyk Helder Rodrigues, Argentyńczyk Javier Pizzolito i Amerykanin Johnny Campbell mają już za sobą intensywne przygotowania, które obejmowały m.in. start w Rajdzie Maroka.

Advertisement

Główną gwiazdą zespołu HRC będzie Helder Rodrigues, który wystartuje w Rajdzie Dakar po raz siódmy. Portugalczyk ukończył dwie ostatnie edycje na podium klasyfikacji generalnej i w styczniu także zamierza walczyć o czołowe pozycje.

33-latek może pochwalić się także tytułem mistrza świata w rajdach cross country oraz, co równie imponujące, tytułem sportowca roku 2011 w Portugalii. W walce o to trofeum, Rodrigues pokonał m.in. słynnego piłkarza, Cristiano Ronaldo.

Liczne sukcesy na swoim koncie ma także Johnny Campbell, który triumfował w słynnym, amerykańskim rajdzie Baja 1000, rekordowych jedenaście razy.

Team HRC planował wystawić w Dakarze aż pięciu motocyklistów. Niestety, Brazylijczyk Felipe Zanol i Brytyjczyk Sam Sunderland w grudniu nabawili się kontuzji podczas testów na pustyni Mojave w USA i w roku 2013 nie będą mogli ustawić się na starcie słynnego rajdu.

– Felipe Zanol i Sam Sunderland są częścią naszego programu od powstania teamu HRC i brali udział we wszystkich testach, z rajdem Maroka włącznie – mówi lider projektu, Katsumi Yamazaki. – Otrzymaliśmy od nich cenne wskazówki i choć nie mogą wystartować w Rajdzie Dakar, nadal pozostają częścią ekipy. Sposób pracy naszego zespołu jest dużą częścią naszej siły, a naszym celem pozostaje wygranie Dakaru.

Rozpoczynający się piątego stycznia Rajd Dakar potrwa piętnaście dni, w trakcie których motocykliści oraz kierowcy quadów, samochodów i ciężarówek pokonają osiem tysięcy kilometrów, podzielonych na czternaście odcinków specjalnych biegnących przez Peru, Argentynę i Chile.

KOMENTARZE