fbpx
A password will be e-mailed to you.

NC 700 jest doskonałym przykładem na to, że na bazie jednej konstrukcji można stworzyć różne pojazdy.

Wśród tegorocznych nowości Hondy znalazły się dwa, na pierwszy rzut oka bardzo podobne motocykle. Zbudowane na bazie tych samych podzespołów NC 700S i NC 700X łączy między innymi taki sam silnik, identyczna rama i bardzo praktyczny schowek w miejscu, gdzie tradycyjnie umieszcza się zbiornik paliwa. Co je różni? Wszystko inne, a przede wszystkim charakter.

Oba motocykle utrzymane są w nowoczesnej stylistyce. Linia nadwozia zachwyca prostotą. Pozbawiona jest kosmicznych udziwnień i ekscentrycznych rozwiązań. Jednocześnie zaciekawia drobnymi ”smaczkami„. Wersja S utrzymana jest w stylistyce naked bike. Budowa S-ki jest bardzo spójna i kompaktowa. Charakteryzuje ją estetyczny minimalizm.

Odmiana X to przedstawiciel stylu adventure. Masywna sylwetka tego motocykla uniesiona jest nieco wyżej, niż bryła S-ki. Kształtem nawiązuje do dużych motocykli enduro sprzed lat. W ostatnim czasie ten styl stał się dość popularny.

NC 700S to typowy mieszczuch. NC 700X jest jak mobilne zaproszenie na wycieczkę.

Jak się jeździ tymi Hondami, opowiada troje dziennikarzy Świata Motocykli w numerze 8/2012. Do nabycia w dobrych punktach sprzedaży prasy.

KOMENTARZE