fbpx
A password will be e-mailed to you.

Honda chwali się nowym modelem CRF 450 RALLY. To motocykl stworzony specjalnie do rajdów. Fabryczny zespół HRC wykorzysta nową maszynę podczas zbliżającego się Rajdu Dakar, w styczniu 2014 roku.

Zespół HRC powrócił na trasę kultowego rajdu w styczniu tego roku, po wieloletniej przerwie, z modelem CRF 450 RALLY bazującym na popularnym enduro – CRF 450X. Ten start pozwolił zebrać ogromną ilość doświadczeń i danych, dotyczących m. in. pracy silnika, aerodynamiki, wytrzymałości i obsługi motocykla. Te informacje pozwoliły na wprowadzenie dalszych poprawek i modyfikacji. Nowy motocykl nadal korzysta ze sprawdzonego już w trudnych warunkach Dakaru, elektronicznego układu wtrysku paliwa PGM-FI.

13 października Team HRC w pełnym składzie (tworzą go Portugalczycy – Helder Rodriguez i Paulo Goncalves, Hiszpan Joan Barreda, Argentyńczyk Javier Pizzolito i Anglik Sam Sunderland) wystartuje w tegorocznej edycji Rajdu Maroka. Testy w warunkach bezpośredniej, rajdowej rywalizacji mają pozwolić jeszcze lepiej dopracować motocykl przed styczniową rywalizacją podczas Dakaru 2014. W tegorocznej edycji zawodnicy jadący Hondami zajęli 7. i 8. miejsce (w pierwszej dziesiątce motocyklistów), co musiało podrażnić ambicje tak znaczącego producenta.

Nowej maszyny dosiądą nie tylko fabryczni kierowcy Hondy. Motocykl zostanie także udostępniony innym ekipom rajdowym.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów