fbpx
A password will be e-mailed to you.

Honda chwali się nowym modelem CRF 450 RALLY. To motocykl stworzony specjalnie do rajdów. Fabryczny zespół HRC wykorzysta nową maszynę podczas zbliżającego się Rajdu Dakar, w styczniu 2014 roku.

Zespół HRC powrócił na trasę kultowego rajdu w styczniu tego roku, po wieloletniej przerwie, z modelem CRF 450 RALLY bazującym na popularnym enduro – CRF 450X. Ten start pozwolił zebrać ogromną ilość doświadczeń i danych, dotyczących m. in. pracy silnika, aerodynamiki, wytrzymałości i obsługi motocykla. Te informacje pozwoliły na wprowadzenie dalszych poprawek i modyfikacji. Nowy motocykl nadal korzysta ze sprawdzonego już w trudnych warunkach Dakaru, elektronicznego układu wtrysku paliwa PGM-FI.


REKLAMA

13 października Team HRC w pełnym składzie (tworzą go Portugalczycy – Helder Rodriguez i Paulo Goncalves, Hiszpan Joan Barreda, Argentyńczyk Javier Pizzolito i Anglik Sam Sunderland) wystartuje w tegorocznej edycji Rajdu Maroka. Testy w warunkach bezpośredniej, rajdowej rywalizacji mają pozwolić jeszcze lepiej dopracować motocykl przed styczniową rywalizacją podczas Dakaru 2014. W tegorocznej edycji zawodnicy jadący Hondami zajęli 7. i 8. miejsce (w pierwszej dziesiątce motocyklistów), co musiało podrażnić ambicje tak znaczącego producenta.

Nowej maszyny dosiądą nie tylko fabryczni kierowcy Hondy. Motocykl zostanie także udostępniony innym ekipom rajdowym.


REKLAMAREKLAMA


KOMENTARZE

REKLAMA