fbpx
A password will be e-mailed to you.

Od momentu premiery w 2018 roku nowa generacja Honda Gold Wing regularnie otrzymywała drobne poprawki. Najwyraźniej model ten osiągnął już doskonałość, ponieważ jedynymi zmianami na rok modelowy 2022 są nowe, trzeba przyznać bardzo atrakcyjne wzory malowania.

Honda Gold Wing zadebiutowała w 1975 roku jako wygodny, bezowiewkowy motocykl o pojemności 1000 ccm. Od tamtej pory model ten zawsze uznawany był za szczytowe osiągnięcie wśród jednośladów przeznaczonych do długich podróży. Gold Wing rósł i zmieniał się w ciągu dziesięcioleci, a jednocześnie budując trwałą reputację luksusowej, komfortowej maszyny o wysokiej jakości.Najnowsza generacja „Goldasa” pojawiła się w roku modelowym 2018, po radykalnej redukcji masy, z nowym przednim zawieszeniem z podwójnymi wahaczami i nowym sześciocylindrowym silnikiem. Dodano też wiele nowych funkcji, które ugruntowały reputację modelu jako lokomotywy technicznego postępu w gamie jednośladów Hondy, m.in. wprowadzono opcjonalną 7-biegową, dwusprzęgłową przekładnię DCT.

W modelu na rok 2020 wprowadzono standardowe światła przeciwmgielne LED, większe uchwyty dla pasażera, zmodyfikowano zawieszenie i podwyższono zwrotność przy niskich prędkościach jazdy. Rok później dodano ulepszony system audio, większą pojemność bagażową oraz bardziej komfortowe warunki podróżowania dla pasażera.

Modele Gold Wing i Gold Wing Tour na rok 2022 będą dostępne w nowych, atrakcyjnych opcjach kolorystycznych, a na obszernej liście wyposażenia znalazły się takie pozycje, jak 6-biegowa skrzynia manualna lub 7-biegowa przekładnia DCT, 7-calowy ekran TFT, nawigacja z żyrokompasem, Apple CarPlay™, Android Auto™, elektrycznie regulowana szyba, obsługa Smart Key, cztery tryby jazdy, system HSTC i asystent ruszania na wzniesieniu.

Gold Wing w wersji bagger (bez centralnego kufra) oferowany będzie w sezonie 2022 w jednym, za to kapitalnym malowaniu Mat Jeans Blue Metallic. Gold Wing Tour z manualną skrzynią biegów również dostępny będzie w jednym kolorze – Gunmetal Black Metallic – z czarnym wykończeniem silnika. Najbogatszą wersję Tour ze skrzynią DCT i poduszką powietrzną kierowcy także będzie można kupić w kolorze Gunmetal Black Metallic, a ponadto w dwóch nowych: Pearl Glare White i Glint Wave Blue Metallic.

Więcej informacji o Gold Wingu i pozostałych modelach Hondy znajdziecie na stronie www.honda.pl oraz u najbliższego dealera.

 

KOMENTARZE