fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pierwsze podziękowania złożył Takanobu Ito, Prezes Honda Motor: ”Dzięki naszym klientom oraz pracownikom zaangażowanym w rozwój, produkcję i sprzedaż, dzięki którym Honda była w stanie osiągnąć wyjątkowy poziom trzystu milionów wyprodukowanych motocykli. Będziemy nadal tworzyć produkty spełniające oczekiwania naszych klientów z każdego kraju i regionu świata„ – powiedział. Zobacz, jak dziękowali pracownicy Hondy z zakładów […]

Pierwsze podziękowania złożył Takanobu Ito, Prezes Honda Motor: ”Dzięki naszym klientom oraz pracownikom zaangażowanym w rozwój, produkcję i sprzedaż, dzięki którym Honda była w stanie osiągnąć wyjątkowy poziom trzystu milionów wyprodukowanych motocykli. Będziemy nadal tworzyć produkty spełniające oczekiwania naszych klientów z każdego kraju i regionu świata„ – powiedział. Zobacz, jak dziękowali pracownicy Hondy z zakładów w różnych częściach świata:

Trzystumilionowym motocyklem został Gold Wing 40th Anniversary Edition, który zjechał z linii montażowej w Kumamoto, największej w Japonii fabryce Hondy. Ten imponujący wynik Honda osiągnęła odkąd w 1949 r. rozpoczęła się modelem Dream Type-D produkcji jednośladów tej marki w Japonii. Od 1959 roku firma jest największym na świecie producentem motocykli. Pierwszy, zagraniczny motocykl Hondy powstał w Belgii, w roku 1963. Obecnie motocykle produkowane są w 33 fabrykach, w 22 państwach. W ub. roku Honda sprzedała na całym świecie 16,8 miliona motocykli, o 8,7% więcej niż w 2012 roku.

Honda jest najbardziej utytułowanym producentem w historii wyścigów motocyklowych, z 63 tytułami mistrzów świata konstruktorów, w tym 21 w królewskiej klasie (obecnie MotoGP). Zawodnicy na Hondach wygrali łącznie aż 697 wyścigów. 21-letni mistrz świata MotoGP, Marc Marquez, wygrał w sezonie 2014 rekordową liczbę trzynastu rund Grand Prix.


REKLAMAREKLAMA


Warto też wiedzieć, że firma założona w 1948 roku przez Soichiro Hondę, jest największym na świecie producentem silników. Od 1986 roku intensywnie rozwija robotykę. Teraz jest także bliska wejścia na rynek lotniczy z kompaktowym samolotem odrzutowym dla biznesu – Honda Jet.

KOMENTARZE

REKLAMA