fbpx
A password will be e-mailed to you.

Na Tokio Motor Show, które odbędzie się w ostatniej dekadzie listopada, Honda zaprezentuje nowy skuter Dunk. Został zaprojektowany specjalnie dla licealistów.

Nie wiele jeszcze wiadomo o Hondzie Dunk. Szczegóły poznamy około 20 listopada. Na razie wiadomo, że nowy skuter Hondy otrzyma zupełnie nowy, czterosuwowy silnik o pojemności 50 ccm. Będzie jeździł na 10-calowych kołach, a przednie będzie hamowane tarczowym hamulcem.

Z dostępnych informacji wynika, że będzie miał pojemne schowki, oryginalny panel wskaźników oraz gniazdo umożliwiające ładowanie telefonu komórkowego.

Koji Miwa z Honda Technical Research Institute, odpowiedzialny za projekt skutera, mówi, że poświęcono wiele uwagi zbadaniu preferencji młodych ludzi, przede wszystkim licealistów, zanim przystąpiono do projektowania. Na przykład większość skuterów wyposażona jest w bagażnik. Dunk go nie ma, ponieważ uczniowie, którzy w większości noszą plecaki, nie zechcą ich zdejmować i mocować do bagażnika.

Również design skutera jest wynikiem badania upodobań młodzieży – jest oszczędny i funkcjonalny, nie ma plastików udających chromy, za to panel wskaźników nawiązuje do lubianych przez młodych gadżetów elektronicznych.

Nie wiadomo jeszcze, ile Honda Dunk będzie kosztować i kiedy trafi do sprzedaży poza granicami Japonii.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów