fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wygląda na to, że Honda pracuje intensywnie nad ewolucją linii sportowych maszyn o pojemności 1000 ccm.

Informacje o zmianach w modelu CBR1000RR płyną z samej Hondy. Tetsuo Suzuki z Hondy stwierdził ostatnio: „Pracujemy nad trzema projektami, do wszystkich podchodzimy bardzo poważnie”.

Jeśli chodzi o model CBR1000RR zapewne dostanie on mocniejszy silnik i więcej elektroniki. Co prawda marka wyraźnie podkreślała, że konkurencja ma kontrolę trakcji, a Honda trakcję, ale to może nie wystarczyć kiedy przyszły klient przegląda dane techniczne w folderze reklamowym. Wydaje się zatem, że TC czy zmienne mapy zapłonu na pewno zagoszczą na pokładzie nowej CBR-ki.

Oprócz tego mówi się o modelu RVF1000 z silnikiem V4, który mógłby walczyć z takimi modelami jak Panigale R czy Yamaha R1M. Ten motocykl miałby być dedykowany wyłącznie zmaganiom torowym.

Tetsuo Suzuki zdradził również, że Honda myśli o tańszej wersji RC213V-S. Oczywiście nie oznacz to, że ten motocykl stałby się budżetową maszyną.

Oczywiście na razie Honda pracuje nad wszystkimi trzema projektami. Czy jednak wszystkie te motocykle wejdą do sprzedaży? Wydaje się, że ”pewniakiem„ jest nowa CBR1000RR. Także RVF1000 wydaje się prawdopodobne. Tańsza wersja RC213V-S to już chyba jednak przerost formy nad treścią, chociaż na obecnym etapie niczego nie można wykluczyć.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów