fbpx

Jak twierdzą plotki Honda przygotowuje się do wypuszczenia motocykla w stylu retro bazującego na koncepcyjnej maszynie CB1100R.

Popyt na motocykle w stylu retro nadal trwa i wygląda na to, że ta moda może utrzymać się dłużej. Nie dziwi zatem, że większość producentów jeżeli nie ma w swojej ofercie klasyka przygotowuje się do jego wypuszczenia lub powiększenia takiej rodziny.


REKLAMA

W 2007 Honda na targach Tokio Motor Show pokazał koncept CB1100R. Motocykl zebrał wtedy bardzo wiele pochlebnych opinii, szczególnie w Japonii.

Jak twierdzą niektóre źródła sportowy motocykl w stylu retro może w końcu ujrzeć światło dzienne i to jeszcze w tym roku. Co prawda najprawdopodobniej nie będzie miał pojemności 1100, a raczej 900 ccm.

Nowy motocykl mógłby zostać relatywnie szybko i tanio wyprodukowany. Plotki mówią bowiem o wykorzystaniu podzespołów z istniejących już modeli CB11000 czy CB1100EX.

Po pokazaniu przez Hondę nowego modelu RC213V-S bardzo chętnie zobaczylibyśmy retro sporta w ich wykonaniu. Szczególnie, że na pewno będzie tańszy i bardziej dostępny niż motocykl rodem z torów Grand Prix.

KOMENTARZE


REKLAMA

Polecane artykuły
Yamaha MT-07 - hit sezonu 2014 Gdy pojawiły się pierwsze…
W najbliższą sobotę 4 lipca 2015 w salonie Inter Motors…