fbpx
A password will be e-mailed to you.

HJC to jedna z najbardziej znanych i popularnych marek kasków motocyklowych. Producent znów wypuścił na rynek nowe modele i malowania. Wśród nowości na sezon 2021 zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie.

Motocykliści doceniają kaski HJC za wysoką jakość i szeroki przedział cenowy, dające swobodę w wyboru. W HJC bezpieczeństwo i funkcjonalność łączą się z ekscytującym designem. Sprawdźmy nowości na sezon 2021.

C80 – na off-road i szosę

Ten kask typu dual został zaprojektowany do noszenia w off-roadzie lub na szosie. Daje wiele opcji konfiguracji. Ze swoim opływowym i agresywnym lookiem sprawdzi się na szosie. A po zamontowaniu daszka i zdjęciu szyby to propozycja w offroad. Można więc powiedzieć, że to dwa kaski w jednym. C80 Dual Sport Modular wprowadza nowy wygląd do stajni HJC. Kask ma zaawansowaną skorupę kompozytową z poliwęglanu, dzięki czemu jest bardzo lekki. Doskonałe dopasowanie i komfort zapewnia zaawansowana technologia CAD, w której kask został zaprojektowany. Model C80 zdaje też szerokie pole widzenia i ma łatwą w użyciu wewnętrzną blendę przeciwsłoneczną. Zapewnia także świetną wentylację, dzięki dużym otworom, które są łatwo dostępne i można ich używać w rękawiczkach. Ma też otwieraną szczękę i Pinlock w zestawie. C80 ma również system Smart HJC gotowy do obsługi systemów Bluetooth 10B lub 20B.HJC C80

C91 – super kask szczękowy, który wygląda jak integralny

Kask C91 zapewni motocyklistom jedne z najlepszych funkcji na rynku w przystępnej cenie, począwszy od skorupy wykonanej z Advance Polycarbonate Composite. Materiał, z którego wykonano skorupę sprawia, że kask jest wyjątkowo lekki, a zaawansowana technologia CAD dodatkowo gwarantuje doskonałe dopasowanie i komfort. Mechanizm flip-up można otworzyć jedną ręką nawet w rękawiczkach. Zawiera również wewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną z ręcznym mechanizmem, który z łatwością przesuwa się do przodu i do tyłu. Duży górny otwór wentylacyjny i kanały w EPS-ie zapewniają chłodzenie podczas przejażdżek. Górna wyściółka SuperCool i wnętrze poduszki policzkowej zapewniają dodatkowe właściwości chłodzące dzięki pochłaniającej wilgoć tkaninie antybakteryjnej. C91 obsługuje system Smart HJC 10B lub 20B.

Teraz zyskał dwa nowe malowania: Taly Black/Yellow i Taly Black/Pink.

HJC C91

I30 – idealny na maxi skutery czy Suzuki Burgman

Model I30 to efekt wielu lat projektowania i badań, dzięki którym powstał najlepszy kask otwarty na rynku. Zaczyna się od długiej i szerokiej szyby nowej generacji, która jest przystosowana do Pinlocka i zapewnia szeroki kąt widzenia bez zniekształceń. A dodatkowo teraz ma wzmocnioną ramę wokół dolnych krawędzi, aby zmniejszyć turbulencje. W osłonie zastosowano również beznarzędziowy system wymiany szyby RapidFire™. Blenda przeciwsłoneczna jest większa niż w poprzednim modelu. Układ dolotowy z trzema górnymi otworami wentylacyjnymi zapewnia maksymalny przepływ powietrza do kasku, podczas gdy tylny spoiler wydechowy wytwarza efekt próżni, który usuwa ciepło. Górna wyściółka Multi-Cool i wnętrze poduszki policzkowej zapewniają dodatkowe właściwości chłodzące, dzięki pochłaniającej wilgoć tkaninie antybakteryjnej. Podział 2 Shell / 3 EPS zmniejsza wagę kasku i zapewnia lepszy dobór rozmiaru. Kask zyskał również nowe malowanie Baras Yellow/Black.I30 obsługuje system Smart HJC 10B lub 20B. Nowa odsłona tego kasku typu Open Face to dobry wybór na wiele lat.HJC i30

I70 – malowania dla miłośników komiksów w również w tańszych wersjach kasków

Ten integralny kask motocyklowy ma zaawansowaną aerodynamiczna skorupę z poliwęglanu z większym wizjerem polepszającym widoczność zaprojektowaną w technologii CAD.

Pole widzenia jest poszerzone względem poprzedniego modelu dzięki szybie Vision Plus (+10 mm).

Również blenda przeciwsłoneczna ma poszerzone pole widoczności, pomaga też zmniejszyć zmęczenie oczu i doskonałe blokuje promienie UV.

Model jest wyposażony w wydajny system kanałów i wlotów wentylacyjnych: pięć dolnych i górnych otworów wentylacyjnych. Wentylację usprawnia proces wymiany powietrza wewnątrz kasku, usuwa nadmiar wilgoci przy jednoczesnym zmniejszaniu temperatury, czyniąc warunki jazdy jeszcze bardziej komfortowymi. Nowa wersja kasku zyskała świetne malowanie Bane DC Comics.HJC i70 Bane

F70-CARBON – nowa generacja kasków

 To nowa, lżejsza wersja kultowego kasku F70. Waży prawie 150 g mniej od wersji P.I.M. Plus. To kask stworzony dla motocyklistów, którzy stale szukają najnowszych i najlepszych produktów. Docenią go za każdym razem, gdy wybiorą się na przejażdżkę. Aerodynamiczna skorupa z włókna szklanego jest wyposażona w szybę o zakrzywionej linii, zapewniającą szerokie, pozbawione zniekształceń pole widzenia. Dodatkowo szyba blokuje 95% szkodliwych promieni UV i jest przystosowana pod Pinlock. W kasku można jeździć w okularach. Ma też dużą i szeroką blendę przeciwsłoneczną HJ-V9 z mechanizmem One-Touch (obsługa jednym ruchem).

Nikt nie lubi słabej wentylacji, prawda? Na szczęście wentylacja w F70 działa na maksymalnych obrotach, dzięki wydajnemu, kanałowemu systemowi ACS (Advanced Channeling Ventilation System) zapewniającemu pełny przepływ powietrza, redukcję nadmiernej wilgoci oraz utrzymanie ciepła w czasie jazdy. Podwójny wlot powietrza w części szczękowej kasku dopasowuje przepływ powietrza do pozycji motocyklisty. Kask ma również dwa wloty powietrza w części czołowej kasku, wraz z dwoma kanałami wylotowymi w tylnej części i pięcioma wylotami gorącego powietrza w tylnej części kasku F70 jest też przystosowany pod interkom SMART HJC Bluetooth.

R-PHA-11 – Minonki i nie tylko

Jeśli ktoś kocha sportowo-szosowe kaski, to RPHA-11 w wersji carbon go zachwyci. Nowa wersja jest lżejsza o 100 g od wersji z P.I.M Plus. A dodatkowo kask zyskał też nowe kolory, które będą idealnie pasowały do motocykli Yamaha, Ducati i Triumph, jak np. malowania BLEER. Ale to nie wszystko! Na 50-lecie HJC, które przypada w tym roku, pojawią się nowe wzory: Minionek, Alien i… kto wie czym jeszcze nas zaskoczy HJC! Do wersji carbon można też oczywiście podłączyć interkom SMART HJC.HJC R-PHA-11 HJC R-PHA-11 HJC R-PHA-11

R-PHA-90S-CARBON w nowym malowaniu Luve

Turystyczny, szczękowy kask motocyklowy HJC RPHA-90S w wersji CARBON jest wykonany z włókna węglowego, dzięki czemu jest ultralekki. Ma podwójną homologację, dzięki czemu można w nim bezpiecznie jeździć zarówno w otwartej, jak i zamkniętej szczęce. Jest też lepiej wyciszony względem poprzednika i został przystosowany pod interkom HJC SMART. To jeden z najbardziej kompaktowych modułowych kasków na świecie. Dzięki mniejszemu wymiarowi skorupy i delikatnej wyściółce wnętrza zapewnia wyjątkowy komfort, nawet w czasie bardzo długiej jazdy.

Każdy kask ze stajni HJC jest zaprojektowany i dokładnie sprawdzony z myślą o bezpieczeństwie, komforcie, wygodzie i funkcjonalności. Tylko na który się zdecydować w tym roku?

Najnowsze modele kasków HJC znajdziecie na: dobresklepymotocyklowe.pl

HJC RPHA 90S CARBON

KOMENTARZE