fbpx
A password will be e-mailed to you.

W ubiegły weekend odbyła się druga runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Papp Laszlo Arenie w stolicy Węgier. Zmagania w klasie Junior zdominował Dominik Olszowy, który z Budapesztu wyjechał z kompletem punktów i dużym prowadzeniem w klasyfikacji generalnej przed ostatnimi dwiema rundami cyklu w Niemczech. Wszystko wskazuje na to, że już w przedostatni weekend marca możemy doczekać się pierwszego w historii Mistrza Świata Juniorów SuperEnduro z Polski!

Po zdominowaniu inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro w Łodzi, Dominik Olszowy jako lider klasyfikacji generalnej pojechał bronić prowadzenia do Budapesztu. W stolicy Węgier na starcie zameldowała się jeszcze mocniejsza stawka w klasie Junior, więc Dominika czekał prawdziwy sprawdzian chłodnej głowy, radzenia sobie z presją i walki z rozkręconymi rywalami przed polsko-węgierską publicznością, bo fanów z nad Wisły również nie brakowało wewnątrz wypełnionej po brzegi Papp Laszlo Sportsareny.

Dominik zdał ten sprawdzian celująco, bo mimo że nie wygrał czasówki i musiał zadowolić się drugim miejscem na maszynie startowej, to tylko rozbudziło sportową złość Olszowego i chęć zdominowania swoich rywali.

Skrót GP Polski SuperEnduro:

Pokazał to już w pierwszym wyścigu, kiedy po atomowym starcie dosłownie rozniósł konkurencje meldując na pierwszym miejscu i zameldował zdublował wszystkich rywali do drugiego miejsca, a i Suffa Sellę z Izraela miał już na swoim celowniku. 

W drugim biegu, w którym zawodnicy wjeżdżają na maszynę w odwróconej kolejności, Dominik startował z przedostatniego miejsca na maszynie, w drugim rzędzie, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu zdołał przebić się na prowadzenie, którego nie oddał już do samej mety. Do tego Olszowy dołożył zwycięstwo w trzecim i ostatnim wyścigu wygrywając GP Węgier z kompletem punktów i umacniając się na pozycji lidera Mistrzostw Świata SuperEnduro bez straty żadnego oczka. Do zakończenie sezonu pozostały już tylko dwie rundy 20 i 21 marca w niemieckiej Sachsen Arenie. W SuperEnduro wszystko się może wydarzyć, ale z obecną formą Dominika i profesjonalnym podejściem i przygotowaniem zespołu, w którym startuje, wszystko zapowiada, że możemy doczekać się drugiego (po Tadeuszu Błażusiaku) Mistrza Świata SuperEnduro z Polski!

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Świata SuperEnduro Juniorów (po 2 z 4 rund):

  • Dominik Olszowy – 120 pkt
  • Leon Hentschel – 82 pkt
  • Fabien Poirot – 80 pkt
  • Milan Schmueser – 78 pkt
  • Norbert Zsigovits – 68 pkt

Zapraszamy do śledzenia poczynań Dominika w Mistrzostwach Świata SuperEnduro oraz Mistrzostwach Świata Hard Enduro na
Facebooku: Dominik Olszowy #501 i Instagramie: @dominikolszowy501


Fot. FB: Hungarian GP Enduro / MGR Images

 

KOMENTARZE