fbpx
A password will be e-mailed to you.

Harley-Davidson zaprezentował gamę motocykli na 2014 rok, w skład której wchodzi siedem modeli Touring, Trike i Custom Vehicle Operations (CVO) przebudowanych w ramach projektu RUSHMORE.

Efekt czteroletniego programu rozwoju produktów, zwanego projektem RUSHMORE, to wprowadzenie nowych technologii i udoskonaleń konstrukcyjnych. Można do tego zaliczyć na przykład system multimedialny Boom! Box z obsługą standardu Bluetooth oraz systemem nawigacji GPS, reflektory LED Daymaker, nową owiewkę z wlotem powietrza Splitstream oraz podwójnie chłodzony silnik Twin-Cooled Twin Cam 103 o podwyższonej mocy.


REKLAMA

Projekt RUSHMORE to proces rozwoju produktu Harley-Davidson oparty od początku do końca na opiniach klientów – mówi Scott Habegger, dyrektor ds. projektowania motocykli Harley-Davidson. – W Harley-Davidson lubimy mówić, że jeździmy razem z naszymi klientami, a teraz to stwierdzenie jest wyjątkowo trafne.

Udoskonalenia w ramach projektu RUSHMORE można podzielić na cztery kategorie zdefiniowane przez klientów:

Prowadzenie: Pewne prowadzenie zapewnia ulepszony reflektor LED Daymaker i reflektory z podwójnym halogenem, połączony układ hamulcowy Reflex z systemem ABS oraz silniki Twin-Cooled Twin Cam 103 i Twin Cam 103 o podwyższonej mocy.

Multimedia: Nowy system multimedialny Boom! z kolorowym ekranem to połączenie dźwięku o doskonałej jakości, łączności Bluetooth, funkcji poleceń głosowych, technologii syntezy mowy, nawigacji GPS oraz możliwości podłączenia intercomu i radia CB w jednym module.


REKLAMAREKLAMA


Wrażenia: Od nowej owiewki typu Batwing z wlotem powietrza Splitstream po dopracowane miejsce pasażera, właściwości aerodynamiczne i ergonomię – wszystkie te czynniki mają na celu poprawę komfortu.

Styl: Poprawiono kształt i ergonomię wielu elementów, takich jak bagażnik Tour-Pak oraz kufry o nowym kształcie z praktycznymi zapięciami One-Touch, błotniki o płynnych liniach, lżejsze koła ze stopu aluminium oraz przełączniki umożliwiające intuicyjną obsługę.

Te elementy w ramach projektu RUSHMORE zastosowano w następujących modelach motocykli Harley-Davidson na 2014 rok: Road King Classic, Street Glide, Electra Glide Ultra Classic, Electra Glide Ultra Limited, Tri Glide Ultra Classic, CVO Ultra Limited oraz CVO Road King.

KOMENTARZE

REKLAMA