fbpx
A password will be e-mailed to you.

Co roku w trzecią niedzielę listopada pod auspicjami ONZ i Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych (FEVR) obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Na Torze ?Poznań? odbył się z tej okazji happening.

16 listopada Automobilklub Wielkopolski wraz z Zarządem Okręgu PZM, Wydziałem Ruchu Drogowego KWP, Żandarmerią Wojskową, Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego, Strażą Graniczną, Izbą Celną, Skodą AutoLab, Ochotniczą Strażą Pożarną z Osiedla Kwiatowego i Polskim Czerwonym Krzyżem zaprosił na happening.

Ponad 2 tys. osób mogło skorzystać z porad specjalistów, obejrzeć udostępniony sprzęt, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, wysłuchać prelekcji, pogadanek, obejrzeć filmy czy też wziąć udział w przygotowanych konkursach z przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy.

Przybyłych z pewnością zachęciła do przyjścia możliwość sprawdzenia w praktyce zastosowania elementów odblaskowych podczas specjalnie przygotowanych pokazów. Większość osób po raz pierwszy w życiu poruszała się po profesjonalnym torze wyścigowym w poszukiwaniu manekinów, z których tylko część miała na sobie odblaski. Na Torze ”Poznań„ w tym dniu symulowano bowiem normalny ruch uliczny.

Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali upominki, organizatorzy rozdali przeszło tysiąc elementów odblaskowych.

Wszyscy uczestnicy happeningu z pewnością zapamiętali, że każdy z nas ma wpływ na podniesienie bezpieczeństwa na polskich drogach. Mamy nadzieję, że tego typu akcje pozwolą na zatrzymanie smutnych statystyk, z których niestety wnika, iż na świecie co 30 sekund ktoś ginie w wypadku drogowym.

KOMENTARZE