fbpx
A password will be e-mailed to you.

Grand Tour of Switzerland Trasa liczy sobie łącznie około 1600 km i została wyznaczona tak, by pokazać najciekawsze miejsca i najwspanialsze widoki jakie oferuje ten kraj. Pierwszy jej etap to Zurych – Maienfeld. Odcinek liczy sobie około 260 km. Głównymi atrakcjami tutaj są: – malowniczy odcinek nad Jeziorem Bodeńskim – krótka wizyta w Liechtensteinie – […]

Grand Tour of Switzerland

Trasa liczy sobie łącznie około 1600 km i została wyznaczona tak, by pokazać najciekawsze miejsca i najwspanialsze widoki jakie oferuje ten kraj. Pierwszy jej etap to Zurych – Maienfeld.

Odcinek liczy sobie około 260 km. Głównymi atrakcjami tutaj są:

– malowniczy odcinek nad Jeziorem Bodeńskim

– krótka wizyta w Liechtensteinie

– możliwość zobaczenia największego wodospadu na kontynencie

– zwiedzanie opactwa ST. Gallen wpisanego na listę UNESCO

 

Maienfeld – Bellinzona

Ten odcinek liczy około 270 km i prowadzi przez krainę koziorożców i kolejne miejsca wpisane na listę UNESCO: Arena Tektoniczna Sardona, klasztor św. Jana w

Müstair, Koleje Retyckie Albula/Bernina. Motocykliści na pewno będą zadowoleni z jakości dróg oraz możliwości przejechania przez przełęcze Flüela, Julier, San Bernadino.

Chiasso – Zermatt

300 km odcinek wiedzie przez wyjątkowo malownicze, pełne zakrętów drogi – od palm do lodowców. Tu będzie można zakosztować śródziemnomorskich klimatów oraz przejechać koło jezior by w końcu trafić na słynną Przełęcz Gotarda.

Jadąc motocyklem warto zarezerwować sobie czas na wycieczkę statkiem na wyspy – ogrody Brisaggo.

Zermatt – St-George

Ten odcinek liczy 215 km. Trasa przebiega od wysokich gór, przez dolinę Rodanu do Jeziora Genewskiego. Po drodze warto zwrócić uwagę na podziemne jezioro St-Leonard czy zaporę Grand Dixence i w końcu samo Jezioro Genewskie. Jedną z większych atrakcji jest też opactwo St. Maurice założone w 515r.

Genewa – Neuchâtel

Jest to jeden z krótszych etapów na trasie. Liczy sobie 190 km. Drogi są jednak malownicze. Poza tym ten region słynie z zegarków i absyntu. To drugie jednak może zakłócić przebieg podróży zatem doradzamy rozwagę w kosztowaniu miejscowych specjałów.

Bazylea – Neuchâtel

Bazylea to miasto kultury. Spotkania z nowoczesną sztuką i architekturą. Liczne muzea. Odpoczynek przy fontannie autorstwa Tinguely. Bazylea jest miastem, w którym przeplata się nowoczesność z tradycją. Tutaj powstał też najstarszy uniwersytet w Szwajcarii. Na 37 km2 znajduje się 40 muzeów. Tu warto się zatem zatrzymać na dłużej. Reszta odcinka prowadzi natomiast przez tzw. „Szwajcarski Dziki Zachód” z malowniczymi, średniowiecznymi miasteczkami.

Neuchâtel – Berno

Ten odcinek liczy około 250 km. Na trasie znajdziecie wszystko od pięknych jezior po czterotysięczniki. Smakoszom polecamy natomiast ser gruyere, który jest produkowany w tym regionie. Koniecznie trzeba się zatrzymać w Bernie. Niewiele innych miast posiada tak dobrze zachowane historyczne centrum, jak właśnie stolica Szwajcarii. Berneńska starówka wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Berno – Lucerna

Do Lucerny prowadzi 180 km trasa. Miasto, brama do Centralnej Szwajcarii, położone jest nad Jeziorem Czterech Kantonów w otoczeniu malowniczych gór. Dzięki licznym zabytkom, sklepom z pamiątkami i zegarkami, atrakcyjnemu położeniu nad jeziorem i pobliskim szczytom Pilatus, Rigi i Stanserhorn w Lucernie zatrzymuje się wielu turystów podróżujących przez Szwajcarię.

Lucerna – Zurych

To ostatni odcinek podróży po Szwajcarii. Do pokonania jest około 130 km. Na tym odcinku jest też jedyna na trasie przeprawa promowa. Sam Zurych to miasto położone nad wodą z widokiem na pokryte śniegiem alpejskie szczyty na horyzoncie. Jako Downtown Switzerland oferuje wyjątkową mieszankę składającą się z ponad 50 muzeów i 100 galerii, międzynarodowych marek, najbardziej kolorowego i bogatego życia nocnego w Szwajcarii, kąpielisk w jeziorze i rzece w środku miasta oraz możliwości wędrówek na pobliskiej górze Uetliberg.

 

Niebawem wyjdzie też specjalny przewodnik dotyczący Grand Tour of Switzerland. Nie przegapcie go.

Grand Tour of Switzerland

Grand Tour of Switzerland

KOMENTARZE