fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dostać dobry rower górski to z jednej strony miły prezent, a z drugiej – nie wiadomo, czy to nie jakaś sugestia, np. że trzeba się więcej poruszać… A gdy się jest kimś takim, jak Andrea Dovizioso czy Danilo Petrucci, rozumienie takiego gestu jeszcze bardziej się komplikuje. A Ducati postanowiło właśnie swoim etatowym kierowcom MotoGP przed Grand Prix na torze Mugello dać po „góralu” – Ducati MIG-RR E-MTB.

Rower Ducati powstał na bazie jednośladów serii MIG włoskiej firmy Thok Bikes – renomowanego producenta rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Pedałującego wspiera silnik Shimano Steps E8000 o mocy 250 W zasilany z baterii o pojemności 504 Wh.

Advertisement

Rower treningowy

Na jednym ładowaniu bateria pociągnie nawet do 100 km. Kołom Mavic (29” z przodu i 27,5” z tyłu) zawieszenie FOX Factory Kashima zapewnia skok 170 mm z przodu i 160 mm z tyłu. Inne, najwyższej jakości elementy osprzętu to czterotłoczkowe hamulce Shimano Saint i kierownica z Renthal z włókna węglowego. Specjalne malowanie zaprojektowała firma D-Perf, należąca do słynnego projektanta kasków i kombinezonów wyścigowych – Aldo Drudiego.

Komunikat prasowy Ducati komentuje, że dzięki rowerom zawodnikom będzie się lepiej trenowało i będą mogli się nimi cieszyć w wolnym czasie… Hmmm, czy to na pewno nie jest jakaś sugestia..?

Zgodnie z dyrektywami UE, wsparcie działa tylko do prędkości 25 km/h, więc ten jednoślad pozostaje w świetle przepisów rowerem i nie wymaga rejestrowania ani uprawnień. Rower jest dostępny u dilerów Ducati. Można się zapisać na jazdy testowe.

Cena w Polsce – 27 600 zł.

KOMENTARZE