fbpx
A password will be e-mailed to you.

Mamy nadzieję, że nasz najnowszy numer będzie towarzyszył wam na urlopach, weekendowych odpoczynkach czy po prostu w każdej wolnej chwili, ale… Mamy też wrażenie, że po pierwszym przeczytanym materiale, bezczynne siedzenie przestanie was interesować i czym prędzej wskoczycie na motocykle! Sprawdźcie zatem, co dla was przygotowaliśmy w tym miesiącu.

Premiera: Yamaha Tenere 700

Mało jest motocykli, które tak mocno testują cierpliwość motocyklistów. Trzy lata musieliśmy czekać, żeby w końcu móc sprawdzić nową Tenere 700. Producent obiecywał, że będzie to motocykl jakiego brakuje na rynku. Lekki, z dopracowanym silnikiem i podwoziem, ale stosunkowo prosty, pozbawiony nadmiaru elektroniki i dający ogrom frajdy z jazdy w terenie i na asfalcie. Simpson też na niego czekał i czekał, ale w końcu się doczekał i przypomniał sobie czym jest frajda z jazdy na lekkim motocyklu klasy adventure i co najważniejsze, udało mu się przelać te emocje na strony naszego magazynu!

Premiera: KTM 790 Adventure

W opozycji do Tenere 700, w naszym magazynie znajdziecie także test KTM 790 Adventure. Okazuje się, że choć to bezpośredni rywale, to są od siebie bardzo różni. KTM to maszyna technicznie wyrafinowana, z zaawansowaną elektroniką, wściekłym silnikiem i podwoziem z najwyższej półki. Skoro to motocykl do dalekich, terenowych wypraw, to oczywiście nie mógł go przetestować nikt inny jak nasz obieżyświat – Tobiasz. Jeszcze dwa tygodnie po powrocie z testów chodził z głową w chmurach i przeglądał oferty kredytowe. Ten sprzęt mocno chwycił go za serce. Zresztą po przeczytaniu testu w pełni to zrozumiecie.

Świat motocyklistów: Polish Vespa Racing Team

Polish Vespa Racing Team to wybitnie barwna ekipa. Ścigają się na klasycznych Vespach, mają swój puchar wyścigowy i są kompletnie odjechani na punkcie swoich skuterów. Tworzą zgraną społeczność, wręcz rodzinę, a wszystko zaczęło się od… skradzionego malucha i rozbiórki pawilonu Warszawskich Zakładów Mechanicznych. Jak widać nie tylko działalność tej grupy jest nietypowa, jej początki również.

Świat Motocykli, lipiec

Motocykl Używany: Honda CBR600RR

Któż nie wykręcał sobie kiedyś szyi za przelatującą po mieście „Cebrą”? Pierwsza wściekła, sportowa 600-tka Hondy z przytupem weszła na rynek. Choć była niemal wyścigowym motocyklem, okazywała się najbardziej użytecznym supersportem na co dzień. W tym numerze Tomek opisał wszystkie generacje, zmiany, cechy charakterystyczne i nieliczne wady. Wszystko oczywiście okraszone opiniami z naszego facebooka i recenzją użytkownika!

Technika: Motocykle z Isle Of Man TT

Będąc na wyścigu Isle Of Man TT nie mogliśmy przegapić okazji do zajrzenia pod owiewki motocykli do wyścigów drogowych. Wyjaśniamy poszczególne klasy, ciekawostki techniczne i charakterystykę tych motocykli. Choć pędzą po drogach publicznych z prędkościami grubo ponad 320 km/h i są najszybszymi na świecie motocyklami drogowymi, nie moc maksymalna, a spryt i dokładność mechaników ma tutaj największe znaczenie. Zresztą, sprawdźcie to sami.

Sport: 8H Oschersleben

Długo musieliśmy czekać na podium polskiego zespołu w Mistrzostwach Świata Endurance. Wójcik Racing Team na ostatniej rundzie ośmiogodzinnej w Oschesrleben udowodnił, że lata startów i treningów nie poszły na marne. Zespół startujący w klasie Superstock w składzie Marek Szkopek, Kamil Krzemień i Philipp Steinmayr zakończyli wyścig na drugim miejscu! Nie obyło się oczywiście bez solidnej dawki nerwów i emocji, których dostarczała także druga polska ekipa – LRP Poland. Po tegorocznych występach obu ekip, aż nie możemy się doczekać co przyniosą kolejne sezony…

Oldtimer: Polskie TukTuki!

Kojarzycie trójkołowe wozidełka, których pełno w krajach azjatyckich? Wiecie, że my też mieliśmy swoją wersję Tuk Tuka? Plotka głosi, że powstały tylko po to, żeby wypełnić kontrakt na produkcję Fiata 126P. Był w nim zapis, że Polskie zakłady mają opracować niewielki samochód dostawczy na podzespołach malucha. Motorydwan i Norka to w rzeczywistości trójkołowe motorowery, które ani nie były konstrukcją przemyślaną, ani popularną, ale dziś widok takiego dziwadła cieszy. Nie wiemy jak Lech to robi, że udaje mu się znaleźć takie wynalazki, ale niech robi to dalej! Czytanie o takich cudakach od razu poprawia nastrój!

Zamówienie prenumeraty: sklep.swiatmotocykli.pl

 

KOMENTARZE