fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już chwilę po ósmej rano w boksie Ducati zaczęło być gwarno. Słoneczna pogoda i wysoka frekwencja zapowiadały naprawdę ciekawy dzień na Ducati Speed Day na Torze Poznań.

W drugiej edycji imprezy szkoleniowej Ducati Speed Day najliczniejsza była grupa D, przeznaczona dla nowicjuszy stawiających pierwsze kroki na torze. Jacek Molik, nasz instruktor, w typowy dla siebie, dowcipny sposób tłumaczył jak pokonywać kolejne fragmenty toru bezpiecznie, a zarazem płynnie i szybko. Po fachowym szkoleniu teoretycznym uczestnicy przeszli do części praktycznej. Dwadzieścia minut pierwszej sesji minęło bardzo szybko i wzbudziło duże emocje. Konsultacji z Jackiem nie było końca, a grupa z sesji na sesję radziła sobie co raz lepiej. Warto wspomnieć, że mogliśmy zobaczyć niemal pełną gamę motocykli Ducati. Także Multistrady 1200, które nie po raz pierwszy udowodniły, że bardzo dobrze sprawdzają się na torze. Pamiętajmy, że na Ducati Speed Day może przyjechać każdy posiadacz motocykla Ducati, niezależnie od modelu czy roku produkcji. Tu bardziej liczy się pasja do jazdy i chęć podnoszenia swoich umiejętności.

Na brak atrakcji nie mogli narzekać także bardziej doświadczeni motocykliści. Szczególnie najszybsze grupy A oraz B to już walka o urwanie kolejnych, cennych sekund. Ale wszystko to w przyjacielskiej atmosferze i w świetnym humorze. Dzięki gościom z Ducati Toruń Motul Team można było spotkać się oko w oko z wyczynowym Panigale R, porozmawiać z zawodnikami, przyjrzeć się jak pracuje profesjonalny team wyścigowy. Na brak okazji do rozmów nie narzekali także towarzyszący imprezie dziennikarze najbardziej poczytnych tytułów motocyklowych. Panowie żurnaliści przy kawie i rewelacyjnych, poznańskich rogalikach opowiadali nie tylko o technice jazdy, ale także o dziennikarskim fachu. 

Przerwa na dobry obiad serwowany w boksie okazała się kolejną okazją do dyskusji, czy nawet snucia planów zakupu kolejnego motocykla Ducati z myślą o stricte torowym wykorzystaniu. Ależ ten sport jest uzależniający! Dobrego humoru nie zepsuł nawet krótki, intensywny deszcz. Rozgrzany tor szybko zaczął przysychać i wypoczęci uczestnicy szybko wrócili na motocykle.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję, która odbędzie się 26 sierpnia. Będzie to o tyle wyjątkowa edycja, ponieważ na Torze Poznań zawitamy także uczestników Multi Tour – imprezy dedykowanej przede wszystkim dla właścicieli Multistrady 1200.

Kolejne edycje Ducati Speed Day:

26 SIERPNIA (PIĄTEK)
16 WRZEŚNIA (PIĄTEK)

Zapisy: By uczestniczyć w kolejnej edycji tej wyjątkowej imprezy, należy zarejestrować się na speed-day.pl/events, w polu „dodatkowe uwagi” koniecznie dopisać „Ducati Speed Day”.

KOMENTARZE